Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
film - специалист
Здравейте, днес пуснах пералня и при центрофугиране започна да шуми много силно все едно е закачила нещо и да се мести напред. Тъй като е стара и няма много програми, я пускам за 1 час на 30 градуса. Оборотите вероятно са според програмата, но пише че са максимум 600.
Мисля че проблема е в закрепването на барабана. Прикачвам видео за да ми кажете прав ли съм. За съжаление е снимано на следващото центрофугиране, което беше по слабо

https://youtu.be/PWR2HdR0YvE
kr1100 - майстор
много неизвестни. Не ми се гледа видеото. За да има бой на барабана прането не е разпределено. Има ли чаршаф пликове - ако има вс. се напъхва в тях и става топка с изнесен център на тежестта и бой на барабана.
Поне от 1998г по-високите модели /ценово/ са с плавно развъртане при центрифуга за разпределя на прането / тежстта/.
Друго - разбити амортисьори на пералнята / окачване на барабана/
batvenko - специалист
На видеото не видях нещо нередно. Явно прането е разпределлено добре. И при мен, барабана бъхтеше яко в капака, най-вече при чаршафи и големи хавлии. Смених амортисьорите и сега е ок.
film - специалист
И аз се съмнявам в амортисьорите. Колко биха стрували за beko wmn 6506e?
omirchev - специалист
Преди доста години на един прехвален индезит се бяха разбили леглата на болтовете, с които барабана се завива на фланеца отзад. Лесно се разбира дали е това, защото при спряна пералня като се разклати барабана той си хлопа. Ако е това има два три начина за оправяне.
Chefo77 - майстор
пет яну 31, 2020 7:23 amfilm написа:
И аз се съмнявам в амортисьорите. Колко биха стрували за beko wmn 6506e?
10-ина лева бройката.

Тема "Силен шум и вибрации от барабана на пералнята при центрофугиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: