Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

имам следният проблем при центрофугиране пералнята трака така - https://photos.app.goo.gl/kgQDMfbCLLGRZEZdA

Поздрави,
Веселин
preslav - майстор
вт фев 25, 2020 11:22 pmlithos написа:
Здравейте,

имам следният проблем при центрофугиране пералнята трака така - https://photos.app.goo.gl/kgQDMfbCLLGRZEZdA

Поздрави,
Веселин
Най-вероятно са амортисьори, пусни я празна и виж дали пак ще трака. Провери на ръка за луфт на барабана, имал съм случай на разбити лагери до такава степен, че барабанът удряше по корпуса на казана.
Hoвoceлckи - майстор
Свали задния капак и огледай долу. Има някаква логика да е откъснат амортисьор. Поне според мен.
zz_stefanov - майстор
ср фев 26, 2020 6:27 ampreslav написа:
вт фев 25, 2020 11:22 pmlithos написа:
Здравейте,

имам следният проблем при центрофугиране пералнята трака така - https://photos.app.goo.gl/kgQDMfbCLLGRZEZdA

Поздрави,
Веселин
Най-вероятно са амортисьори, пусни я празна и виж дали пак ще трака. Провери на ръка за луфт на барабана, имал съм случай на разбити лагери до такава степен, че барабанът удряше по корпуса на казана.
..... да добавя, може и да е счупена кръстачка която, свързва барабана с вала. Проверява се по същия начин както луфта за лагерите, като трябва да се провери по цялата окръжност на барабана. Ако барабана мърда спрямо казана, а вала отзад не, то това е почти сигурната причина.
А кое може да се ремонтира и дали си заслужава е въпрос според модела.
[/quote]
Най-вероятно са амортисьори, пусни я празна и виж дали пак ще трака. Провери на ръка за луфт на барабана, имал съм случай на разбити лагери до такава степен, че барабанът удряше по корпуса на казана.
[/quote]

Празна няма проблем - при пълни обороти барабана наистина удряше в корпуса - даже искри видях :shock:
[/quote]

..... да добавя, може и да е счупена кръстачка която, свързва барабана с вала. Проверява се по същия начин както луфта за лагерите, като трябва да се провери по цялата окръжност на барабана. Ако барабана мърда спрямо казана, а вала отзад не, то това е почти сигурната причина.
А кое може да се ремонтира и дали си заслужава е въпрос според модела.
[/quote]

Благодаря ще погледна и това - но явно е нещо там - лагери или тази кръстачка...
ESPACE - майстор
ср фев 26, 2020 10:22 amlithos написа:
Празна няма проблем - при пълни обороти барабана наистина удряше в корпуса - даже искри видях :shock:
Барабана няма как да удря в корпуса, виж казана може. Барабана може да удря в казана заради счупена кръстачка, но ако се е стигнало дотам направо я пенсионирай.
DMN - майстор
Преди няколко дни и моята Индезит се разчука по подобен начин, но вината беше моя.
Бях извадил нагревателя да го чистя от варовик и като го монтирах обратно не съм го сложил точно на мястото. Вътре в казана, където влиза нагревателя има една придържаща го "пластина", а аз съм го мушнал над нея и нагревателя от вибрациите чука по нея .
Че като почна едно тракане при центрофуга...Бре викам си амортисьор ли се счупи, пружина ли.
Отварям, всичко наред, клатя я силно, няма чукане и тракане, а само при центрофуга над 400 оборота.
После се усетих от какво може да е и го оправих.
Така, че и подобен проблем също може да влезе в редицата на "тракащите" перални :-D .
:partyman:
mitko64 - майстор
Най-вероятно е счупена кръстачка,имам същия модел ,за Горенето говоря и два пъти ми се чупи кръстачката. Лошото е че не се продава отделно,а само доставка от завода комплект с барабана. Миналата година питах в сервиза и цената беше към 120 лв. Сложи о поне още сто за ремонта,ако не си го правиш сам. Моята я пенсионирах иминах на Уърпул. Имам някъде тема във форума за патилата с моята,първото чупене
preslav - майстор
чет фев 27, 2020 5:53 ammitko64 написа:
Най-вероятно е счупена кръстачка,имам същия модел ,за Горенето говоря и два пъти ми се чупи кръстачката. Лошото е че не се продава отделно,а само доставка от завода комплект с барабана. Миналата година питах в сервиза и цената беше към 120 лв. Сложи о поне още сто за ремонта,ако не си го правиш сам. Моята я пенсионирах иминах на Уърпул. Имам някъде тема във форума за патилата с моята,първото чупене
В началото на клипа се вижда как барабанът "бие" в лявата страна и това наистина може да е признак за счупена кръстачка. Не съм се занимавал с такава пералня и не знам дали казанът е разглобяем, дали не може да се извади барабана и да се пробва със заварка - обикновено кръстачката се къса на връзката си с барабана, а там стената е удебелена и би трябвало добър заварчик да се справи.

Тема "Gorenje WA984 - трака при центрофугиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: