• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, имам малък проблем с нашата пералня. При последното пране явно излезе от баланс и се откачи ремъка, който задвижва барабана, отворих я и сложих ремъка, но забелязах две гумени уплътнения паднали на земята. Изглеждат като дебел маркуч , две парчета около 5см. Не мога да видя от къде са изпаднали при подскачането на пералнята. Възможно ли е просто да се заклещват от двете страни на корпуса на барабана за да обират вибрациите на страни? Или имат друго предназначение?
Благодаря предварително за мненията.
Генади Николов :)
zz_stefanov - майстор
Дай малко снимки отзад (на пералнята де) :)

Иначе с гадаене или са части от амортесьорите или са транспотните болтове.
krasi92 - майстор
За да падне ремъка или е хлабав/износен/ илиима нещо разбито някъде. Лагери или ремъчна шаиба
brick - специалист
Edit: Писали сме едновременно с krasi92
Сайта не позволява да кача снимки, ако може мнение на вайбър, ще дам снимки веднага 0896682418
zz_stefanov - майстор
Колегите добре са ти описали вероятните причини, за да падне ремъка, провери за това.
Виж дали не е разхлабен и двигателя.
mironcho - специалист
Тези гумени маркучета да не те притесняват. Те са част от транспортната блокировка. Предполагам е била не с болтове, а с два дълги кръгли стоманени пръта. В моята на дъното си живуркат 4 такива гумени маркучета и още няколко картонени (всички са с добре изрязани краища).
чет апр 09, 2020 9:32 pmmironcho написа:
Тези гумени маркучета да не те притесняват. Те са част от транспортната блокировка. Предполагам е била не с болтове, а с два дълги кръгли стоманени пръта. В моята на дъното си живуркат 4 такива гумени маркучета и още няколко картонени (всички са с добре изрязани краища).
И на мен ми струва, че била с прътове. Освен гумените имаше и едно картонено със същата форма, така че звучи резонно. Благодаря и за това мнение :)
Баш Майсторо - специалист
чет апр 09, 2020 7:54 pmkrasi92 написа:
За да падне ремъка или е хлабав/износен/ илиима нещо разбито някъде. Лагери или ремъчна шаиба
Здравейте на приятел му паднал ремъка на пералнята. Вера като клатих ремъчната шайба, която е към барабана на пералнята има страничен луфт /аксиален/, ако не бъркам. Изглежда ми сякаш не е лагер на оста, а самото колело върху оста нещо, като уплътнение ли да има износено? Има ли идея някой дето е разглобявал и е запознат? Дали може да се поправи или нова ремъчна шайба ще трябва? Поздрави!
preslav - майстор
пет юли 22, 2022 5:48 pmБаш Майсторо написа:
чет апр 09, 2020 7:54 pmkrasi92 написа:
За да падне ремъка или е хлабав/износен/ илиима нещо разбито някъде. Лагери или ремъчна шаиба
Здравейте на приятел му паднал ремъка на пералнята. Вера като клатих ремъчната шайба, която е към барабана на пералнята има страничен луфт /аксиален/, ако не бъркам. Изглежда ми сякаш не е лагер на оста, а самото колело върху оста нещо, като уплътнение ли да има износено? Има ли идея някой дето е разглобявал и е запознат? Дали може да се поправи или нова ремъчна шайба ще трябва? Поздрави!
Ако е от лагери ще се клати и целия барабан, вероятно шайбата не е била затегната добре към вала на барабана и се е разбило леглото и - вариантът е само един - смяна. За да си сигурен демонтирай шайбата и я огледай, и с просто око се вижда износването - може обаче да се окаже, че просто шайбата не е затегната и със съответното притягане ще се реши проблема.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: