• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Баш Майсторо - специалист
Благодаря! Одеве я свалих и огледах, ама не разбирам много. После я сложих и стягах колкото мога, е не чак че ме е страх да не строша нещо, ама пак мърда на ляво на дясно и напред и назад, мисля че не трябва да е така. Направих снимки да кажете да не би да липсва нещо износено ?
Прикачен файл:
IMG_20220722_211228226_resize_29.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220722_211241218_resize_82.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220722_211047426_resize_30.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220722_211027965_resize_73.jpg
п.п. каза че освен ваденето на ремъка добре работела и нямало течове, дали може да стане или е за моргата?
preslav - майстор
Притискаш с палеца на едната ръка вала (гайката) и едновременно шайбата т.е. палецът ти е на границата между едното и другото.
С другата ръка клатиш шайбата, ако усещаш луфт значи шайбата е за смяна.
Ако там няма луфт, повдигаш и спускаш барабана през люка, няма как да не усетиш разбит лагер.
Баш Майсторо - специалист
Луфт на барабана не усетих, но понеже шайбата мърда направих една проба. Имах чувството че гайката не пристяга достатъчно шайбата към вала. Подложих една шайба между шайбата на ремъка и гайката, която я стяга към вала, така уплътни и луфта изчезна. Сега след две пранета и центрофуга на 1200 оборота ремъка не падна, но ще се тества още. НО нещо по сериозно разбрах по корпуса леко бие ток, мислех че ми се е сторило, но като пробвах с фазомера се оказа вярно. Каква може да е причината? Марката и е Whirlpool, моята е същата марка, но доста по стар модел, а проблеми не съм имал да чукам на дърво. Ето снимка как подложих шайба.
Прикачен файл:
IMG_20220724_144452658_resize_19.jpg
ESPACE - майстор
Занули си контакта.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: