• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
abracadabraabrac - специалист
Здравейте, вчера докато се опитвах да ушия един колан с магнити(за кръста). И понежи ших доста слоеве дънков плат... И машината почна да трупа конци около калерчето, спира... и нещо не работеше както трябва... Та, разглобих я. Попочистих от конци и боклуци. Не съм пипал нищо за да се повреди по начина по който после открих. Пуснах я за проба, и (както ще видите на снимките) видях че зъбците за движението на плата работят на обратната посока. Придвижват плата напред(нали за да се шие,-трябва напред), и ако натисна лоста за реверсивен ход, чак тогава движи нахпред. Това така и не проумях как мога да го оправя. Разгледах всичко(само механика е), и не открих проблема. Също другия проблем е че иглата според мен не влиза при долно положение при правилното положение на калерчето. Там на снимката ще видите че иглата се огъва от металната част. Изобщо не може да вдене конец(като сглобя цялата част там). Според мен е превъртял вала. Но не открих къде и как. Много се опитвах да я поправя и не успях. Направо ми е срам че не успях да я поправя сам. Толкова елементарно изглежда, а всъщност нещо не е наред и се е разстроило.
Ето и снимките които направих:
Прикачен файл:
2014-11-03_11232511.jpg
Прикачен файл:
031120144594.jpg
Прикачен файл:
031120144597.jpg
Прикачен файл:
031120144598.jpg
Прикачен файл:
031120144599.jpg
Много държа да я оправя, жената чак от чужбина преди години я донесе...(тогава още ги нямаше тук, иначе е китайска, вече струват 170лв ...). Намрази ме като разбра.
Ама, мотора работи, другото не е счупено също. Някъде има проблем, но не го виждам. Колеги, ако някой разбира, или има опит с ремонта на такива шевни машини нека да сподели. Държа да я поправя, само заради ината(не може да е повредена толкова че да я изхвърля).
Дайте идей.
П.П.
Скоро се похвалих че нищо не ми се е опряло, и всичко съм ремонтирал вкъщи и.... Те ми сега малко зор, за да не се чак толкова изхвърлям...
abracadabraabrac - специалист
Ето и още снимки:
Прикачен файл:
031120144601.jpg
Прикачен файл:
031120144605.jpg
Junak - майстор
Ремонт на шевна машина

Прикачен файл

sewing_08.JPG

Прикачен файл

sewing_03.JPG
abracadabraabrac - специалист
Много Благодяря за снимката, вчера предполагах, но не бях сигурен че така трябва да е положението.Явно някъде е превъртял вала. А дали и движението на плата ще се оправи ако открия къде е превътрял вала и го върна в положението което виждам на снимката?
abracadabraabrac - специалист
Пластмасовото зъбно колело е проблема. Но, ако не успея да го възстановя, ще я хвърлям.
Hoвoceлckи - майстор
В какъв смисъл да го възстановиш? Ако е дефектирала самата зъбчатка, по принцип ги има почти всякакви.
ceco_144 - специалист
Вала по принцип много трудно ще превърти. От нашите машини, които ремонтираме предполагам че като се е натрупал голям брой конци и боклуци. Се е завъртял самият грайфер с 2 или 3 мм. Погледнете дали между вала и грайфера, където точно се съединяват дали няма малки винчета /болчета/.По този начин по принцип се регулира. Ако се е изместил както сте обяснили ще пречи на иглата да влиза в леглото-совалката-калерчето. За относно движението няма общо с грайфера. Това са различни системи на задвижване. Дано съм бил Ви полезен. Ако нещо относно грайфера питайте
abracadabraabrac - специалист
Оправих я. Къде ли не ръчках... Настроих я. Проблема с реверса е от превъртелия вал.От снимката на колегата Junak, видях как трябва да е положението. Направих го и се оправи и реверса. Другото беше че програматора се беше блокирал... Поразхлабих го, регулирап стъпката и там каквото може поразбъзичках и сега работи. Знам че пластмасовото колело е поизносено от шиене на дебели дънкови неща...(Все пак китайката, и тя трябвало да папка, та ние им купуваме боклуците...). Но, ко не я поизсилвам машината може и да повърши още работа... Благодаря на всички за помощта!
Жената намери на село една 100годишна Сингер ръчна с капак, работеща... Ама не я взе защото била тежка и няма къде да я държим у дома... Иначе аз бях решил моторче да слагам.... Но, си оправих китайската Тойота, временно.
Здравейте, имам проблем с шевна машина Жуки , след опит да спра автоматична заячка започна да шие на обратно, какъв е проблемът ?
ceco_144 - специалист
Погледни ако има лостче, за заден ход да не е вдигнат или свалено, по принцип трябва да е нагоре и след натискане надолу да почне заден ход за затягане
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на шевна машина." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: