Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
zlatan - помощник
Здравейте! От вчера започна да тече под мивката и като отворих видях, че капе от връзката, която е към батерията. Капе много малко от страната, където е вързана към някаква медна тръбичка. Това не беше толкова страшно. Стана страшно днес, след като стана локва, но не беше от същото място. Оказа се, че капе и от друго място - същата връзка, но от към батерията.

Моля ви, помогнете ми да я сменя и каква да взема, за да пасне.
iliya_i - майстор
Мисля, че меките връзки за смесители са стандартни и пасват на всички, но за всеки случай я сваляш (преди мека връзка е задължително да имаш спирателен кран) слагаш я в джоба и по магазините. От към спирателния кран е на холендрова гайка и се развива с ключ, а след това от към батерията трябва да се развие на ръка. Там има и едни О-пръстенчета, та може и само те да се сменят ако е от тях.
zlatan - помощник
пон май 11, 2020 8:31 pmiliya_i написа:
Мисля, че меките връзки за смесители са стандартни и пасват на всички, но за всеки случай
я сваляш (преди мека връзка е задължително да имаш спирателен кран) слагаш я в джоба и по магазините. От към спирателния кран е на холендрова гайка и се развива с ключ, а след това от към батерията трябва да се развие на ръка. Там има и едни О-пръстенчета, та може и само те да се сменят ако е от тях.
Много благодаря, че се включихте. Точно от другата страна ми е малко мъгла как се развива. На ръка не можах да я развия. Там има някаква медна тръбичка, която отива нагоре. Не знам за какво служи и не искам да напъвам много там. Мисля, че става въпрос за TOP-FIX медна тръба, но не съм сигурен. Мога да снимам за всеки случай.
iliya_i - майстор
Изображение
Там има място да се хване и с ключ, но за това може да се наложи да развиеш гайката, дето държи батерията за да повдигнеш нагоре. Завряно е зад коритото на мивката. Гледай тънкия край.
zlatan - помощник
Мисля, че нямам проблем от страна на батерията. По-скоро не знам как да развия тази част:
https://ibb.co/k1hM7Dk
https://ibb.co/ysY62JB
Точно преди тази тръба не знам как да развия връзката.

Ето клипче как пръска:


Благодаря!
krasi92 - майстор
Хващаш с ключ месинговата гаика и с друг ключ белия накраиник под гаиката. Ако нямаш тънък ключ накраиника и с гарги става. Отвиваш и с маркуча за мостра търсиш нов. Кухненски смесител с изтеглящ душ ли е или хигиенен
iliya_i - майстор
пон май 11, 2020 9:22 pmzlatan написа:
По-скоро не знам как да развия тази част:
https://ibb.co/k1hM7Dk
https://ibb.co/ysY62JB
Точно преди тази тръба не знам как да развия връзката.
С два гаечни ключа, подходящ размер. Върти се месинговата гайка (по-голямата) На меката връзка има място за гаечен ключ, да държиш контра.
kozl - майстор
И пак заглавието е подвеждащо.
Първо си помислих за гъвкава връзка за канал, щом е вписана мивка в заглавието :?
Снимката обаче разкрива, че става въпрос за смесител с изтегляне на аератора.
Пак от снимката се вижда,, че в прехода мед-гъвкав маркуч има голям (жълт метал) и малък (бял метал) шестограм. Стягат и се разхлабват с 2 гаечни ключа по размера им едновременно като усилието се прилага само м-у гаечните ключове.
Топуза при маркуча, дето прибира аератора подвижен ли е или застопорен?
miliad - майстор
Ако тази кухня е на повече от 5 години не е лошо да подновиш всички меки връзки, така и така се вреш отдолу.
На хубавите маркучи за смесители съм виждал етикет, на който се пише датата на монтаж и се следи времето за подмяна.
zlatan - помощник
Благодаря много на всички!

Ключ 15-16 мисля, че ще ми трябва за накрайника. 14 почти става. Трябва да развия накрайника от голямата месингова гайка, като държа нея и развивам накрайника, така ли? Мога ли да я държа с клещи, защото не мога да преценя кой ключ ми трябва за нея.
вт май 12, 2020 10:06 amkozl написа:
Топуза при маркуча, дето прибира аератора подвижен ли е или застопорен?
Кой топуз имаш предвид?

Тема "спукана гъвкава връзка на мивка Teka" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: