Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте.Става въпрос за фреза призма фортеко f90 r.Не е палена от 2 год.Тука от две седмици се опитвам да я подкарам,но все удрям на камък.Значи сменил съм свещта,маслото ,бензина,почистих карбуратора и нищо.Посъветваха ме да сложа малко бензин в цилиндъра и тогава пали,но на смукач и бензин не иска.Къде може да е проблема?
preslav - майстор
Ти сам си открил къде е проблема - карба. В същност не е лошо първо да провериш дали отива бензин до карба, а едва след това да разглобяваш.
lpoik - специалист
Виж тази тема.viewtopic.php?f=29&t=40126&start=440 Но с сигорност си провери пак карбуратора(не идва бензин от резервоара към карбуратора). :?
Когато развия чашката на кранчето за пускане на бензина и пълна.Съответно чашката на карбуратора има пак бензин като я сваля но е малко.Само този жигльор където е за оборотите не съм свалял незнам дали може да и от него.
sian - специалист
На свещта има ли искра. Някои модели имат нивомер на маслото. Когато е малко и спира искрата.
MamaMy - майстор
Щом пали с бензин в цилиндъра, значи искра има. Явно карбуратора е задръстен. Почистването е пълно разглобяване измиване и продухване с компресор на каналите и на жигльорите. Всичко останало е отбиване на номера.
nabi - специалист
Здравей при мен задържаше поплавъка в карбуратора

Тема "Мотофрезата не пали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: