• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Изображение
Здравейте има ли решение на спукана бетонна стена ли само с нова ?
Под теракота е бетон ,а стените надолу 2метра бетон и арматура нагоре 2 метра тухлен зид, моля за помощ :?
nikolov333 - майстор
Изглежда ми като сериозна пукнатина в конструкцията, на снимките поне.. Външно сградата как е..?
съб юни 20, 2020 1:24 pmnikolov333 написа:
Изглежда ми като сериозна пукнатина в конструкцията, на снимките поне.. Външно сградата как е..?
Това е барбекю сравнително за външни стени е използван дувара на оградата. Моето питане е дали има съвременен метод или смес понеже хич не се интересувам от строителството.
Andri01 - майстор
Май и пода е пропаднал-според снимката? :?
nikolov333 - майстор
Щом не е отговорна конструкция, действайте с пяна и гипс или цимент според случая..
Да и пода е пропаднал,а мен ме учудва защото всичко стъпва на дебела подпорна стена .Но е пропападнало всичко эаедно с по 3-4 сантиметра;ще кача още снимки скоро .Но с пяна не мисля ,че ще стане .Трябва да е здаво.
naster - майстор
Може първо да пуснете залепени хартиени маркери, за да се проследи дали работи още във времето. Ивици хартия залепени напречно на пукнатината.
nikolov333 - майстор
пон юни 22, 2020 6:24 pmИво Николов написа:
Да и пода е пропаднал,а мен ме учудва защото всичко стъпва на дебела подпорна стена .Но е пропападнало всичко эаедно с по 3-4 сантиметра;ще кача още снимки скоро .Но с пяна не мисля ,че ще стане .Трябва да е здаво.
Здраво няма да стане, ако не е здрава основата.. Възможно ли е да тече някоя тръба за мръсна или чиста вода около основата в тази зона или да се преовлажнява след дъжд..?
пон юни 22, 2020 7:26 pmnikolov333 написа:
пон юни 22, 2020 6:24 pmИво Николов написа:
Да и пода е пропаднал,а мен ме учудва защото всичко стъпва на дебела подпорна стена .Но е пропападнало всичко эаедно с по 3-4 сантиметра;ще кача още снимки скоро .Но с пяна не мисля ,че ще стане .Трябва да е здаво.
Здраво няма да стане, ако не е здрава основата.. Възможно ли е да тече някоя тръба за мръсна или чиста вода около основата в тази зона или да се преовлажнява след дъжд..?
Да възможно е да се преовлажнява почвата е клисава става само за грънци.Това ми е задача за решаване и трябва да се преборя :?
naster - майстор
Не е добро положението, може ли още малко снимки от други ъгли, къде са пукнатините, и отвън също, моля.
  • 1
  • 2

Тема "спукана бетонна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: