Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, имаме един дрешник към спалнята, в който от около 2 месеца се появи странна миризма на застояло, влага, не мога да я определя точно, но е доста неприятна. Няма видими следи от мухъл, само долу в единия ъгъл има няколко бледи петънца върху стената и перваза на паркета, но те са там от поне 3 години и не мисля, че миризмата се дължи на тях. Досега сме държали дрехи там и не е имало проблем, но от 2 месеца и някои от самите дрехи (няколко) започнаха да излъчват същата миризма. Аз ги махнах и изпрах, сега дрешника е празен от месец, но миризмата все още се усеща доста.
Две от стените не са изолирани, като едната е външна под покрив (скосена), а другата е вътрешна. Точно долу в ъгъла между двете има петънца мухъл. Другите две са с вата.
Моля някой, който има представа от тези неща да каже откъде може да идва тази миризма.
Нямаме никаква идея, чудим се дали и под паркета да речем не се е появил мухъл - това възможно ли е без да има видими следи?
Другото, което е че до преди две години бяхме с дървена дограма, след което я сменихме с PVC дограма. Иначе помещението е в тухлена кооперация отопляваме се на ток. Имам влагомер и влагата в дрешника е около 55%, понякога достига и 60%, банята не е наблизо.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Набери орехови листи и ги метни в дрешника, на затворена врата, да си изсъхнат. Колкото повече, толкова повече. Супер фунгицид са.
Може и само с това да ви се реши проблемът
shotik - майстор
Вземи пакетче смляно кафе и го изсипи в две чинии и ги сложи вътре и затвори вратата, то поема много миризма.
Аз така си изчистих колата от миризма на цигари и сега не се чувства .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юни 21, 2020 6:21 pmshotik написа:
Вземи пакетче смляно кафе и го изсипи в две чинии и ги сложи вътре и затвори вратата, то поема много миризма.
Аз така си изчистих колата от миризма на цигари и сега не се чувства .
Кафе или сода бикарбонат ПОЕМАТ миризми. А ореховите листи УБИВАТ гъби и плесени
Благодаря за отговорите, ще се възползвам от съветите.

Но мисля че не съм обяснила правилно. Дрешника не е шкаф, а малко помещение, като малък килер (около 1,30-1,50 м). Има монтирани три рафта и една закачалка на колелца. Отдолу е ламиниран паркет, стените латекс. Оказа се че под него (на долния етаж) има открит балкон. А едната стена е подпокривна и скосена.

Не е ясно откъде се взима миризмата - вратата последния месец е постоянно отворена и се проветрява, но пак си мирише. Има ли вариант според вас да се появи мухъл или плесен под ламината, без да има външни следи, все от нещо трябва да идва тая миризма. Помещението в момента е напълно празно...
naster - майстор
Докато не вдигнете да проверите под ламината, също за съжаление, ако има вътрешна изолация с вата, най-вероятно там също има набези.
пон юни 22, 2020 6:30 pmnaster написа:
Докато не вдигнете да проверите под ламината, също за съжаление, ако има вътрешна изолация с вата, най-вероятно там също има набези.
Здравейте, благодаря за отговора. Има изолация с вата и после гипскартон и латекс. Мислите ли че по ватата може да има мухъл, след като е вътре в стената?
stefanjor - специалист
Може също да се обадите на тези фирми които сканират за скрити течове.
Предполагам ако има влага някъде под изолации или паркет да могат да я засекат.
naster - майстор
ср юни 24, 2020 11:03 amThEia написа:
Здравейте, благодаря за отговора. Има изолация с вата и после гипскартон и латекс. Мислите ли че по ватата може да има мухъл, след като е вътре в стената?
Не искам да съм лош предсказател, но 99% от случаите се спестява паропреградното фолио с тиксо между профилите и картона. Така положено, влагата може да проникне и да кондензира между ограждаща зидария и ватата. А ГК способства за нулева вентилация.

Тема "Проблем с неприятна миризма в дрешник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: