• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Е не си мисли, че проводниците не са били подредени и в AEG-то, ама теглиш, дръпаш и като хванеш един от край до край и го прозвъняваш поне в единия край да е изваден, като клатиш в сгъвката, защото като прекъсне и според зависи положението може да дава може и да не дава контакт.
Хубаво е да имаш схема, но уви никой не притури. Аз имам за AEG-то, от другия форум я получих.

Е тука има схема на 6835, но и аз не мога да се ориентирам по схемата. Пък и няма цветовата маркировка на кабелите.
христо75 - напреднал
Благодаря на всички!
Все пак си позволявам да кажа какво видях като издърпах изолационната ръкавица от кабелите.
Както се вижда от снимката по горе, има два жгута, левият е с тънки кабели, десният е с по-дебели.
На сгъвката отвътре, там където се опира на дъгата на дъното на корпуса на миялката, тази предпазна ръкавица (изолация) от дясната страна има следи от прегряване, да не кажа нещо повече. Променила е цвета си и се е нацепила.
Странното е, че кабелите са съвсем чисти и нямат следи от прегряване или нарушаване на изолацията. На дърпане се държат като здрави.
Не съм ги прозвънявал, защото не знам кой къде отива. Това е.
Иначе приемам критиките и си вземам бележка.
Да останем приятели!!
lov - майстор
Като гледам по схемата DPM е дренажната изхвърляща помпа. А контактната ситема обозначена с СО е точно микроключето на аква стопа на дъното. А тези маркучета дето са накачени на него са всъщност дренажни и в случай на протичане на по завъртяни места да отведат водата директно към аквастопа/поплавъка/
В случая както е начертана схемата има много голяма вероятност както обяснявах по горе контакта да е силов и в авариен режим си включва директно помпата и не я интересува какви други команди идват от платката.

Стига си зациклял да дириш други дефекти и кой кабел де отивал. Вади буксата и ръгай смело мостче както отговарят контактите на микроключето. Ако и тогава не се ресетне вече ще мисли за друго
христо75 - напреднал
Още утре ще направя пробата с имитиране на нормално затворения контакт на ключето на аквастопа и ще видим какво ще стане.
Що се отнася до маркучетата включени в аквастопа и преди бях писал, че те са изведени на височина около 25 см. от дъното и са закрепени на вътрешната страна на външния корпус на машината и нямат достъп до вода. Ето една схема на водната циркулация, която дава основа за размисъл.
Прикачен файл:
akvachart.png
akvachart.png (34.95 KиБ) Видяна 1246 пъти
Маркучетата са означени с 13. Мисля, че ако водата достигне до тях апартамента ще е езеро. Дано да не съм прав
lov - майстор
А бе човеко ти четеш ли какво е написано на хидравличната схема и разбираш ли какво е изобразено на нея. Май само гледаш шарени картинки.
overflow safety -- безопасност при преливане
Не можеш по никакъв начин да ме убедиш че горния край им е оставен свободен и не са били закачени към някаква водосъбирателна ваничка. Или ти не си внимавал или някой преди тебе се е учил на тази машина.
kozl - майстор
Немам идея какво са сътворили в Бекото, но Електролукса за едно маркуче съм сигурен и то е от отдушника на целия казан. А може маркучетата да са изведени до междинен съд закачен нейде из вътрешното пространство.
Ако приемем, че DPM е мотор на дренажната помпа, съвпада по съкращение на енгелизки, то СО с номера 1, 2 и 4 са трите букси към поплавъка за стоп при преливане. На схемата няма посочен микроключ, предполагам този модел е без долна тава и тогава няма смисъл от предпазен поплавков ключ ППК. Точно на схемата този ключ е шунтиран, така както трябва да направиш и ти. Според мен R1 и R2 са пресостатите. FM e дебитомера.
След като откачиш ППК и шунтираш 1 и 2, което според логиката осигурява захранване на вентила за пълнене на вода, което предполагам е RV на схемата и ако миялната след като се включи DPM и спре и не почне да пълни проверяваш проводниците от 1 и от2 до платката за прекъсване.
А се сетих, аве тази съдомиялна има ли маркуч тип аквастоп? Щото и в него може да е причината да не пуска вода. Или пък нещо да се е запушило по водопровода и да ръчкаш машината напразно. Последното провери ли?
Може да пробваш и с обикновен маркуч без аквастоп.
И тази проверка с ППК можеше вече да си я направил, вместо лирически отклонения.
А твоите жици са подредени, щото не си почнал да ги ръчкаш и да ги проверяваш. Като почнеш ще заприличат като на моята снимка.
Като се нагряват проводниците и при мен изолацията бе стананала "на кокал" та за тва сменях участъци с нов и по дебел. А па може да ползваш и силиконови проводници, които не се одървят от горещото.
Ама първо намери причината оти мое и да е от запушване да не влиза вода, дебитомера "мълчи" и миялната зацикля в началото на програмата.
Обаче вече имам съмнения в твоите способности. Можеш ли като няма схема и по метода "по нишката" да откриеш двата края на проводника и да го провериш за проводимост?
христо75 - напреднал
Ако няма приток на вода, функционалният тест трябва да даде гр.2 No Water
lov - майстор
Продължаваш с лирическите отклонения. :)
Всичките съдомиялни че и перални стартират именно с включване на дренажната помпа за да източат евентуално останала вода от предишна програма.
И аз като колегата вече имам съмнения в твоите способности и страха да пипаш нещо по електрическата част. Ако може да гледаме и даже да не пипаме бандажа на кабелите.
До сега да беше заврял една тел в буксата и да беше казал резултата. То същото и с маркуча да кажеш дали е с аквастоп и да провериш дали не е сработил и да е проходим. За него пък хептен е по лесно да се провери.Токове пък там няма. :-D
С колегата имаме най голямо желание да ти помогнем но ти нямаш никакъв мерак да направиш нищо.
христо75 - напреднал
Съжалявам, но днес се наложи да отсъствам и не можах да направя нищо по въпроса.
Всичко остава за утре.
Иначе входящият маркуч е с аквастоп, но до неговото отваряне сякаш не се достига, защото машината е зациклила на изпомпване.
lov - майстор
Пак зацикляш на тема лирични отклонения. :shock: Като не знаеш как работи аквастопа на маркуча не е срамно да по питаш.
А най лесното да го провериш е като го откачиш от машината и да пуснеш да върви вода през него. Там няма никакви токове от които те е така страх. :lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Съдомиална beko 6833 зацикли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: