• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
христо75 - напреднал
Как се достига до тези проводници?
Вратата ли се разглобява или откъм дъното?
Вероятно е някакъв жгут.
kozl - майстор
При AEG-то е така:


Изображение


като се има в предид, че снимката е завъртяна на 90гр. обратно на час.стрелка.
Врата се разглобява и се маха предната кора. Зад нея са проводниците. При АЕГ-то бяха пострадали само силови (по дебелите) проводници в долната част на вратата в прехода към корпуса.
То личи на снимката местна поправка със запояване и изолирбанд, което не трае дълго, защото лишава проводника от еластичност и той бързо се прекършва отново. Следващата поправк аизрязох пострадалите проводници до неподвижен участък и изрязаното замених с проводник с по-голямо сечение и спойка, изолирана с термосвиваем шлаух.
lov - майстор
Как ме подсети за една случка точно в прекъснат проводник на вратата. жената ми мърмори да съм сложел някакви дреболии още в съдомиялната. А пък мен ме мързи и почвам да им чета че това е неправилно да се отваря когато работи. Съответно си чух тирадата колко ме мързи и че съм се правел на интересен че колко пъти го е правила. Но в момента на отварянето на вратата се чува трясък, дим и паднал предпазите. :lol: Не че ми беше радостно после докато кърпих ама се изкефих на ефекта. :)

А за питащия. Така с новите уреди принципно не са предвидени много за ремонт. Правиш се на гинеколог и псуваш тихичко на ум за успокоение на нервите и обелените пръсти. :lol:
христо75 - напреднал
Благодаря за съдържателното есе по темата.
Ако имате деца или внуци ученици можете да им помагате за домашните по български.
Но за да си доизясня нещата, това което се вижда на снимката при разглобена врата ли е?
христо75 - напреднал
Прикачен файл:
beko3.jpg
Вижте как добре са подредени кабелите на ВЕКО.
Събрани са в 2 жгута и са пъхнати в защитна ръкавица.
Ако кабелите са многожилни почти е невъзможно да се прекъснат.
Как да позная сега кой проводник е прекъснат.
Вероятно трябва да махна някак тази ръкавица.
Имате ли идеи защото нямам достатъчно практически опит.
христо75 - напреднал
При Вас прекъсването очевидно ли беше или трябваше да се напипва?
lov - майстор
Приятелю без ни най малък сарказъм.
Прикачен файл:
IMG_20170317_152818а.jpg
IMG_20170317_152818а.jpg (54.56 KиБ) Видяна 993 пъти
Как мисли, че се действа като завариш едно такова произведение на изкуството. :lol: И те това е съвсем мъниче. Всички методи са позволени действа се интуитивно според ситуацията. Опипване, дърпане, огъване, меререне, дублирани на кабели и контакти, симулиране на датчици и каквото може да ти роди главата. Сега ако очакваш че някой ще ти каже те това кабелче с номерче еди кое си на схемата трябва да има еди какво си и отива еди къде си няма как да стане. Това цялото нещо за което ти пиша по горе се постига с много голяма практика. И най вече с мерак.
Ако беше толкова лесно да се направи ръководство за ремонт нямаше да има техници и сервизи. Имаме желание да ти помогнем но прояви и ти малко желание не питай за съвсем елементарни неща.
христо75 - напреднал
Явно съм прекалил с неуместните въпроси за което съжалявам.
Името на форума е НАПРАВИСАМ.
Ще извикам НЕВОЛЬОООО...
Antonii - майстор
То форума може и да е направи си сам, но при липсата на логическо мислене или на желанието за такова, то тогава никой неможе да ви помогне.
Лично аз хабер да си нямах от миялни да съм си решил проблема на 2-3 страница, ама си требва четене и осмисляне на прочетенота и малко логическо мислене, а не да се приемат критиките на хората като заяждане.
Защото тези които ви критикуват искат да ви помогнат, като ви посочват грешките за да вървите напред, а тези където ви казват колко сте велик и прав, не ви мислят доброто.
MamaMy - майстор
Именно! Направи си сам, а не поправи си сам. И се набляга на сам. Груповата помощ е само благодарение на добрата воля на участниците и въобще не е задължителна както повечето си мислят. :wink:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Съдомиална beko 6833 зацикли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: