• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
krasi92 - майстор
пон юни 29, 2020 9:16 pmхристо75 написа:
Освен това датчикът с мембраната на дъното има и две прозрачни маркучета, като едното се беше откачило и не съм сигурен дали съм го свързал правилно..
Снимка на детаила би ли качил. Маркучета има на пресостатите и откачени такива няма да работи коректно.
христо75 - напреднал
Извинявайте за невежеството, но как се качват снимки???
kozl - майстор
Ако имаш качени на някой сайт, който не иска парола за разглеждане на снимките - копираш адреса на изображението и го постваш в поста си, като можеш да маркираш адреса и да натиснеш бутон "Img".
Ако не чети
тук или
тук :?
христо75 - напреднал
Здравейте отново. Това е снимката на устройството с поплавъка, виждат се и две тънки тръбички, които излизат от него
ghfkgf
Прикачен файл:
beko.jpg
Прикачен файл:
beko2.jpg
kozl - майстор
Това най долу тавата ли е или са плочки от настилката?
Тръбичките къде отиват в другия край, който не се вижда?
христо75 - напреднал
Това най-долу е тавата.
Лявата тръбичка е синя, а другата е резедава. Отиват нагоре на около 30 см.
Превключвателят има 3 извода - оранжев, сив и кафяв.
Не знам как се изважда самият превключвател.
Над скобата на големия черен маркуч, който отива под ъгъл надясно, се вижда по-тънък оранжев маркуч, който се беше откачил откъм картера на миалката.
kozl - майстор
ср юли 01, 2020 1:47 pmхристо75 написа:
Над скобата на големия черен маркуч, който отива под ъгъл надясно, се вижда по-тънък оранжев маркуч, който се беше откачил откъм картера на миалката.
Най-вероятно вода е постъпила от този откачен маркуч към долната тава. А този маркуч може би е за пресостат (ниворегулатор). Предполагам, че пресостатите са два, а маркуча влиза в разклонение към двата пресостата :?
Ако скобата е хлабава търси друга скоба. Пресостатите няма да работят ако връзката към картера не е херметична.
Не на съдомиялна, а на пералня този маркуч се беше запушил точно на входа от към картера и пресостата не подаваше вярно положение на нивото, а пералнята се шашкаше.

Без да знам как работи поплавъка не мога давам идеи какво да мериш по проводниците.
христо75 - напреднал
Благодаря,
но какво мислите за това, че не могат да се изчистят грешките с Reset?
lov - майстор
Чистенето на грешките е най-тъпия съвет които дават най-тъпите майстори. :lol:

Имаше един виц за компютърджиите и колата дето не щяла да запали. Шофьора се опитвал ама не ставало докато не паднал акумулатора до край. И главите им родили гениалната мисъл.
-- Ако излезем и влезем от ново в колата няма ли да се оправи. :lol:

Първо трябва да се отстрани причината за грешката и тогава да се чисти. Ако и сама не се изчисти като се отстрани причината.
Това там долу на тавата трябва да се разбере какъв му е принципа на работа. По горе ти дадох съвет да погледнеш поплавачето което ти е показал на снимката колегата. Ако не се намери на картинка устройството му ще трябва да го сваляш и да се разгледа.
Все си мисля, че си е с поплавък, а това маркуче е за да се изпомпи водата която е протекла при някакъв теч. А там като гледам си е имало достатъчно течове макар и по малко но редовно. Нищо чудно да е кородирало от влагата.
kozl - майстор
То и аз настоящем имам пак проблеми със съдомиялната AEG (закупена 2008 г.), за което съм писал в аналогична тема. Разглобих, мерих, гледах, после пак сглобих и машината тръгна без причината да разбера.
А тези маркучета ако съдя по нашата миялна са отдушници, по които ако се появи вода значи нейде има запушване, а са изведени при поплавъка, за да излеят директно там и по-бързо да спре миялната. Възможно е контактора да е блокирал в положение "под вода", но и аз като проверявах този на снимката , нямах схема и за това го разглобих да му видя у-вото. След това направих проводник със същите букси и шунтирах микроключа, но проблема не беше от него.
А и приложих начин да проверявам пресостатите с прозрачен маркуч без да влиза вода в тях.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Съдомиална beko 6833 зацикли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: