• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
B0t - специалист
Здравейте, поради една или друга причина не ни достигат 5 квадрата ламинат за дневната, защото този, който сме купили не се предлага вече на пазара. Поради тази причина ни се налага да комбинираме с друг цвят от същият модел ламинат (размера на парчетата и сглобката са еднакви, тествано е). Харесали сме по-тъмен с който да комбинираме нещо, но се чудим с жената как биха се комбинирали два вида ламинат чисто технологично, начин на редене, възможни шарки, технология и прочее. Та ако някой се е занимавал с такова начинание бихме били благодарни да сподели опит и идеи. За момента ламината, който имаме е 28 квадрата, от което като махнем фирата (която при нас няма да е много) става на 25.5\26 квадрата. За сега сме се спряли на долният вариант.

Броят на ламинатните плоскости на картинката имайки предвид техният размер (1292мм Х 193мм) отговаря на квадратурата на помещението. Вратата към помещението е горе по средата над десният ред от тъмни плоскости. Има и още една врата към верандата, която е долу в дясно. Размерите на помещението са 4.30см Х 8.34см.
Прикачен файл:
Ламинат тест.png
Lisko - майстор
Шарката ми харесва. Много приятен късмет, че дължината на една дъска пасва така добре на по-късия размер на стаята.
Chefo77 - майстор
А защо не направите само половинките от другия цвят?
B0t - специалист
чет авг 06, 2020 7:15 pmLisko написа:
Шарката ми харесва. Много приятен късмет, че дължината на една дъска пасва така добре на по-късия размер на стаята.
Да, поне това няма да е проблем :)
пет авг 07, 2020 12:14 amChefo77 написа:
А защо не направите само половинките от другия цвят?
Не мога да разбера какво имате предвид. Половинките, които са по дългите страни на стаята ли, тези парчета към стените ли?
Chefo77 - майстор
Точно - целите ламели от основния цвят, завършващите - новия.
Убедете се, че два ламела закопчават перфектно от всички страни!!!
nikolov333 - майстор
Аз бих "обрамчил" стаята покрай дългите стени с новия, но трябва да се реди по дължината и..
B0t - специалист
пет авг 07, 2020 10:24 amChefo77 написа:
Точно - целите ламели от основния цвят, завършващите - новия.
Убедете се, че два ламела закопчават перфектно от всички страни!!!
Нещо като долното предполагам имате предвид. Вариант е, но в дясно където е по-тясната част тя е по-тясна тъй като там е кухнята, и точно там не изглежда добре в комбинация с останалата част от помещението.
Прикачен файл:
Ламинат тест 1.png

пет авг 07, 2020 11:33 amnikolov333 написа:
Аз бих "обрамчил" стаята покрай дългите стени с новия, но трябва да се реди по дължината и..
Мислихме го и така, но след като покрай стените тъмният ламинат ще е успореден на тях, а светлият ще е перпендикулярен на стените, не ни е ясно как би се получила снадката между двата ламината ....
nikolov333 - майстор
Не знам защо трябва да е перпендикулярен, а не си ги наредите успоредно на дългите стени.. :? :?:
Lisko - майстор
Първият вариант (шарка) стои по-стилно, от този гребеновидния.
B0t - специалист
пет авг 07, 2020 7:07 pmLisko написа:
Първият вариант (шарка) стои по-стилно, от този гребеновидния.
Така и ще го наредим май. Благодаря за мненията :)
  • 1
  • 2

Тема "Комбиниране на два вида ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: