Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
rusko_k - напреднал
Здравейте!
От чиста глупост, докато миех двора с водоструйката, реших да пръсна и входната врата. Резултатът е плачевен, видим от приложената снимка. Обръщам с молба - по какъв начин да залича тези олющвания. Мисля за боядисване, защото смятам че с фолиране няма да се получат нещата, по причина че вратата не е с равна повърхност. И сега идват ред въпроси - какъв вид боя ( на пазара има огромно предлагане на бои за метал ) , нужно ли е да подготвя повърхността по някакъв начин шкурене грундиране... ( според мен този тип врати са фолирани ). Другият интересен момент е как точно да се справя и с олющената каса, защото там шкуренето ми се вижда невъзможно.
Това е проблемът ми и ще съм изключително благодарен за съвети, мнения, критирики, препоръки и изобщо всичко.
Прикачен файл:
1.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нахлузи си работните ръчички и изшкури. И забрави "невъзможно". Особено в този случай е неуместно.
В "Боядисване и декорация" е обяснено как и с какво се шкури и по-нататъшните действия
Успех!
kozl - майстор
Да ама ако е фолирана как се сваля фолио с шкурка :?
Пробата с шкурка какво показва?
Шкурката задръства ли се?
jorkata.petkov - помощник
Аз мога да дам следната идея: Взимаш евтин пистолет за топъл въздух и сваляш боята с него. Изпробвал съм го на стари дървени врати, но не виждам защо и на метал да не става. Боядисваш задължително с аква боя (такава на водна основа) - покрива много приятно макар и с 3-4 ръце и стои супер изискано, далеч по-добре от автоемайл лак например. За грундиране не мога да кажа за метала, но по-скоро ДА.
kozl - майстор
съб сеп 12, 2020 10:44 amjorkata.petkov написа:
Аз мога да дам следната идея: Взимаш евтин пистолет за топъл въздух и сваляш боята с него. Изпробвал съм го на стари дървени врати, но не виждам защо и на метал да не става. Боядисваш задължително с аква боя (такава на водна основа) - покрива много приятно макар и с 3-4 ръце и стои супер изискано, далеч по-добре от автоемайл лак например. За грундиране не мога да кажа за метала, но по-скоро ДА.
Вероятно, защото метала е добър проводник и ще разнесе топлината на по-голяма площ. Та не е сигурно дали пистолета с горещ въздух ще нагрее достатъчно метала да прегори покритието, както става на дървото :?
А дори и да става времето за нагряване ще много повече от това при сравнение с дървена врата.
mkocev - специалист
Има бои, които имат добра адхезия към всякакви основи. Поне така твърдят производителите :) Ако фолиото (или каквато е), е здраво, аз бих я боядисал. Единственият "проблем", е че тук май не се предлагат. Разцъкай из нета (английския) и ще намериш. Има фирми за доставка до БГ. По-скъпи са боите, но подкараш ли със "сешоара" не се знае в какво приключение ще се вкараш. Отделно, че ще спестиш доста време. Преди време търсих такива бои и на една от фирмите имаше много богат избор от цветове по RAL. Боята беше за екстериорно приложение с 15+ години гаранция (от производител). След това ще го мислиш :)
krasi92 - майстор
Бах и тъпото тенеке от чужбина боя да му се поръчва. Она вратата е 200 лева кво да я ислиш
chapara - майстор
съб сеп 12, 2020 10:44 amjorkata.petkov написа:
Аз мога да дам следната идея: Взимаш евтин пистолет за топъл въздух и сваляш боята с него. Изпробвал съм го на стари дървени врати, но не виждам защо и на метал да не става. Боядисваш задължително с аква боя (такава на водна основа) - покрива много приятно макар и с 3-4 ръце и стои супер изискано, далеч по-добре от автоемайл лак например. За грундиране не мога да кажа за метала, но по-скоро ДА.
Ако вратата е изцяло на сглобка има вероятност топлоизолацията вътре във вратата да е горима и....Иначе добре си я измил :shock:
rusko_k - напреднал
Здравейте отново,
На първо място искам да благодаря на всички, още повече на тези с по - особените коментари :) Мисля че е редно да споделя до къде доведе всичко това. Първо шкурих, не идеално но шкурих, след което използвах тази боя:
https://www.masterhaus.bg/bg/product/18 ... ren-0-75ml.
Резултатът, поне за моите критерии, е чудесен. Не съм наясно колко ще е траен обаче. Само времето ще покаже.
Надявам се цялата тема да е полезна за някой, някъде в бъдещето.
Успех на всички във всички начинания.
Последна промяна от rusko_k на ср сеп 23, 2020 4:03 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 23, 2020 3:22 pmrusko_k написа:

Резултатът, поне за моите критерии, е чудесен.
Радвам се и Браво!

Тема "Боядисване на метална входна врата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: