Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
КИМИ - специалист
Облицоване на външна WC тръба на къща.

... на тъщата къщата :-D - прокарах и тръба до шахтата външно на улицата покрай тротоара, защото нямаше начин да мине през постройки на друг имот. Селцето е тихо и не пречи, но трябва да се направи от зетя(мене). Вратата ще се маха зазижда в последствие пак от мене, сега проблема е как да направя "куфара" около тръбата и с какво.

Извадих късмет, защото улицата беше с обратен наклон. но достигнах 2 см/ метър наклон и всичко се оттича, но тъщата иска да се покрие/облицова "здраво и Убаво".

Моята идея е с Итонг, но имам нужда от помощ как да стане тръбата да не се вижда.

Моля майсторите на такива неща за съвет и как да стане и как да се закрепят горните към стената и т.н. Благодаря предварително!

Изображение
preslav - майстор
Итонга (доколкото ми е известно) не държи на влага, лепи се със специални лепила, измазва се със специални лепила - ще си отвориш работа със съмнителен резултат.
Аз бих си излял панелчета, както едно време се правеха летите мивки, от панелчетата по същата схема (както при мивките) сглобяваш куфара. Облицоваш (ако ти се занимава) куфара с камък (като другата стена) - винаги може да се направи и на по-късен етап. Насипваш в куфара топлоизолация, примерно перлит - така при авария ще можеш да ревизираш тръбата, като отвориш само горните панелчета. Не знам каква е най-голямата височина на тръбата, но ако е 40-45 сантиметра, можеш да направиш куфара 35-40 см. широк, да сложиш отгоре една дървена скара и става прекрасна пейка за бабите.
chapara - майстор
Четри крака за крака и скара от винкел за пейката на бабите. Обзиждаш с фибран лепен с нераздуващ полиуретан. Пълниш с перлит, слагаш капаци пак фибран, мрежосваш, минерална мазилка и поставяш пейката :wink:
КИМИ - специалист
пет сеп 04, 2020 5:48 pmchapara написа:
Четри крака за крака и скара от винкел за пейката на бабите. Обзиждаш с фибран лепен с нераздуващ полиуретан
Това, което разбрах е- рамка то винкел и фибрана да се залепи на рамката и отгоре над фибрана- залепени дъски за здравина и сядане. :? Иначе размера е 6м. дължина на 0.5м. височина.
chapara - майстор
пет сеп 04, 2020 6:19 pmКИМИ написа:


Това, което разбрах е- рамка то винкел и фибрана да се залепи на рамката и отгоре над фибрана- залепени дъски за здравина и сядане. :? Иначе размера е 6м. дължина на 0.5м. височина.
Ми да, леко и просто.
preslav - майстор
Предложението на чапара е по-доброто решение. Рамката може да се направи и от дърво, зависи в кое ти е силата.
torbalan - Дървен философ
Аз бих направил обшивката по-тясна от пейката, за да може като се седне на пейката, да не си бие човек петете в обшивката.
chapara - майстор
пет сеп 04, 2020 8:11 pmtorbalan написа:
Аз бих направил обшивката по-тясна от пейката, за да може като се седне на пейката, да не си бие човек петете в обшивката.
Ми да, там вече творчество.
torbalan - Дървен философ
Така де! Нали за това сме тук - да даваме идеи :)

Тема "Облицоване на външна WC тръба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: