• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nobreak - специалист
пон сеп 14, 2020 3:53 pmnobreak написа:
Понеже вилата е старичка, но след оглед на майстори казаха, че само от едната страна гредите са за смяна, а те са 11 на брой. Гредите са 10 х 10 през 50 см. Според калкулациите за покрив 45 м - смъкване на старите керемиди, смяна на 11 греди, слагане на мембрана, двойна скара и връщане на старите керемиди ще излезе труд - 1800 лв и още към 1300 лв материали грубо. Не знам струва ли си или да слагам сандвич панели... На покрива има една стая, която не е обитаема и да се обитава ще бъде инцидентно лятото. Тук в Силистра в един магазин питах имат 40 мм покривен и искат 38 лв :shock:
ZEDYCUS - майстор
2016 година цената беше такава
от Фригопан. Цената при тях е 28,50лв за 5 см- 5 ребрен панел с червен цвят(RAL 3016)без ДДС-с него 34,20лв квадрата

Обшивката се плаща отделно, за майстори не съм давал нищо. Преди време работих в тая сфера.

А дали си струва си преценяш сам, ако плащаш и за монтаж на термопанелите, ще излезе дебела сметката.
nobreak - специалист
пон сеп 14, 2020 11:30 pmZEDYCUS написа:
2016 година цената беше такава
от Фригопан. Цената при тях е 28,50лв за 5 см- 5 ребрен панел с червен цвят(RAL 3016)без ДДС-с него 34,20лв квадрата

Обшивката се плаща отделно, за майстори не съм давал нищо. Преди време работих в тая сфера.

А дали си струва си преценяш сам, ако плащаш и за монтаж на термопанелите, ще излезе дебела сметката.
Последен въпрос. Не виждам добре на снимката надвес оставял ли си или термопанела свършва наравно с постройката? С какви винтове закрепя термопанелите за гредите?
ZEDYCUS - майстор
Стрехата в ляво до прозореца на къщата е 15см, в дясно е 25см. Помещението е с основа равнобедрен трапец, не съм си играл да изправям панела защото нямаше смисъл, улук няма и няма и да има отпред. Исках снега да не се задържа дълго на покрива.
Винтове слагах 15 см самопробивни, въпреки че са за метални конструкции. Иначе си има и специално за дърво, но другите ми бяха налични и ползвах тях.
Изображение
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос покрив и термопанел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: