• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nobreak - специалист
Здравейте. Имам една вила, която е с покрив с цигли. Покрива е двускатен с обща квадратура около 42 м2 - 2 ската с размери 6 х 3.5 м . Понеже ми предстои ремонт по подмяна на гредите му на единия скат ми се върти в главата един въпрос. Мога ли да му наредя покривен сандвич панел 40 мм на дървените греди с размери 10 х 8 см, без да слагам мембрани и летвена скара? Някой слагал ли е термопанели на дървена конструкция? Тавана няма да е обитаем.
ZEDYCUS - майстор
Що да не можеш ? Това което показвам не е за живеене и покрива отдолу не е затворен. Ще трябва да изпънеш гредите добре и равно, иначе ще се посучат панелите и може да има проблеми. Помещението е горе долу с твоите размери ската е 6,2м по 3 височина.


Изображение
Изображение
nobreak - специалист
Гледам си слагал напречни греди. Не може ли панела да се захване директно за надлъжните?
fbr - майстор
На доста панелни покриви забелязвам, пяната на панела откъм страната на стряхата гола. Това така ако остане, няма ли опасност от компрометиране на пяната.
ZEDYCUS - майстор
nobreak
Гледам си слагал напречни греди. Не може ли панела да се захване директно за надлъжните?
Може, но ще трябва панела да го сложиш хоризонтално и така как ще се оттича водата от ската? Покрива ти е двускатен, а не плоско хале за да ги монтираш по твоя начин.
Има инструкции за монтаж за термопанели прочети примерно на Фригопан, от там съм взимал тези.
fbr
На доста панелни покриви забелязвам, пяната на панела откъм страната на стряхата гола. Това така ако остане, няма ли опасност от компрометиране на пяната.
Да изгаря и се рони, има профили които покриват, но е доста играчка, защото на всяка гофра е отделно трапецовидно парченце, ако се сложи улук е по лесно, защото той покрива и гофрите. Не съм показал завършената сграда.
Изображение
nobreak - специалист
нед сеп 13, 2020 9:17 pmZEDYCUS написа:
nobreak
Гледам си слагал напречни греди. Не може ли панела да се захване директно за надлъжните?
Може, но ще трябва панела да го сложиш хоризонтално и така как ще се оттича водата от ската? Покрива ти е двускатен, а не плоско хале за да ги монтираш по твоя начин.
Има инструкции за монтаж за термопанели прочети примерно на Фригопан, от там съм взимал тези
Какъв размер са ти тези напречните? Слагал ли си нещо между сглобките на панелите, примерно силикон? За какво се използва сградата, по нагоре беше писал, че не е за живеене.
ZEDYCUS - майстор
12х6см , другите са 12х12. Полиуретан(силикон не издържа на ув лъчи) слагах само на калотките за винтовете. На свръзките не съм слагал нищо. Така прецених, иначе може по една ивица полиуретан при застъпването. Покрива ще стане на 3-4 години, засега нямам проблеми с течове. Помощно помещение е към къщата и го ползвам за малка работилница.
nobreak - специалист
нед сеп 13, 2020 11:16 pmZEDYCUS написа:
12х6см , другите са 12х12. Полиуретан(силикон не издържа на ув лъчи) слагах само на калотките за винтовете. На свръзките не съм слагал нищо. Така прецених, иначе може по една ивица полиуретан при застъпването. Покрива ще стане на 3-4 години, засега нямам проблеми с течове. Помощно помещение е към къщата и го ползвам за малка работилница.
Много добре се е получило. Някакви кондензи забелязал ли си до момента?
ZEDYCUS - майстор
Кондензи не, без да отоплям вътре зимата е минимум 6-8градуса при минус 8 вън. Лятото държи 25градуса макс при 32-35 градуса вън. Лятото оставям двата малки прозореца постоянно отворени на дясната фасада.

Тая зима бях там за постоянно и имам наблюдения, щото сложих термометър за вътрешна и външна температура. Дори по тавана на панела няма конденз, вътре стените са облечени с ОСБ и доп. вата под тях, стенните панели са 4см дебели.
nobreak - специалист
Понеже вилата е старичка, но след оглед на майстори казаха, че само от едната страна гредите са за смяна, а те са 11 на брой. Гредите са 10 х 10 през 50 см. Според калкулациите за покрив 45 м - смъкване на старите керемиди, смяна на 11 греди, слагане на мембрана, двойна скара и връщане на старите керемиди ще излезе труд - 1800 лв и още към 1300 лв материали грубо. Не знам струва ли си или да слагам сандвич панели... Тук в един магазин питах за 40 мм покривен искат 38 лв :shock:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос покрив и термопанел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: