Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
От скоро имам Husqvarna 120 Mark II., на 2 литра гориво, но ми „глътна“ 3 литра масло за веригата. От начало мислех, че маслото, М10 Д, е некачествено. Сипах двигателно – 5W40 – без промяна. Днес пробвах с диференциално – никакъв положителен ефект. Оглеждах капачката на резервоарчето за масло, но не открих да има отвор (отдушник). Старата ми резачка Райдер имаше регулировка на маслената помпа, но тук няма Ясно е, че ще ходи на сервиз, но ще ме е яд, ако е нещо елементарно.
MamaMy - майстор
Ще е проблем ако резервоара за масло на веригата свършва преди горивото. Ако свършват заедно или горивото свършва първо, значи проблем няма.
нед сеп 13, 2020 8:40 pmMamaMy написа:
Ще е проблем ако резервоара за масло на веригата свършва преди горивото. Ако свършват заедно или горивото свършва първо, значи проблем няма.
Точно там е проблемът. Налага се да дозареждам с масло 1-2 пъти, преди да свърши горивото. И като се увлека - веригата кара на сухо, от което не съм щастлив
Индианец - специалист
нед сеп 13, 2020 8:40 pmMamaMy написа:
Ще е проблем ако резервоара за масло на веригата свършва преди горивото. Ако свършват заедно или горивото свършва първо, значи проблем няма.
И на моята китайска резачка е така.
Като свърши бензина имам малко останало масло.
Само да питам:
Дадоха ми половин бутилка двутактово масло Хускварна, но е на поне 3 години.
Уж не го е пекло слънцето.
Проблем ли ще е да го ползвам, или да си смазвам веригата на колелото, ако не става?
krasi92 - майстор
Вземи си първо масло за веригата от същата марка като машината за да ти признаят гаранцията в сервиза. Едва ли с оригинално масло ще се променят нещата но за сервиза е важно.

Тема "Husqvarna 120 Mark II - преразход на масло за веригата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: