Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
tarlyo - специалист
Машината загрява нормално. Помпата работи. Но когато врътна копчето да прави кафе, помпа тръгва за 2-3 секунди и спира.. Като натисна и задържа копчето за включване на машината, помпата тръгва и изкарва цяло кафе. При лема в електрониката ли е, и как да се отстрани?
sokolov.91 - майстор
Аз преди време поправях такава кафе машина. Хората я бяха ползвали с вода от чешмата. Резултата беше тотално запушена цедка от котления камък. Заради запушената цедка симистора в електрониката се беше повредил от пренатоварване. Ремонта се изразява в пълно разглобяване и почистване от котлен камък навсякъде където минава вода. Цедката и диска за каймака се дупчат дупка по дупка с много тънка игла. Аз използвах игла от тези, с които зъболекарите вадят нерви на зъбите. И така - пълно почистване, смяна на симистора и от тук на там само изворна или минерална вода и машината е като нова. Дано съм бил полезен.
profesionalist_wood - майстор
А вкусно ли е кафето? Защото имам интерес да си взема такава машина за вилата. Ползвам малко по-добра на Breville. Но тази ми допада на външен вид и се чудя дали няма да ми създава проблем относно поддръжата
tarlyo - специалист
Кафето е о.к. Нова бразилия, черна опаковка. На мен ми допада. Каймак прави машината.
Профилактика ще и направя, дано да е само семистор. Имам специалист, който ще го смени.
Chefo77 - майстор
profesionalist_wood написа:
А вкусно ли е кафето? Защото имам интерес да си взема такава машина за вилата. Ползвам малко по-добра на Breville. Но тази ми допада на външен вид и се чудя дали няма да ми създава проблем относно поддръжата
За инцидентно ползване машина с капсули сякаш е по-удачен избор.
Кафето е толкова вкусно, колкото е вкусно кафето, което И сложиш. На Саеко за 3 бона ако му сложиш барабонки, няма да извади Lavazza Qualita Oro и да се съдере :) :)
sokolov.91 - майстор
Ако е същата машина от тези, дето ги продават в Лидъл... Учудващо хубаво кафе прави особено както е казал колегата черна Нова Бразилия. Аз имам доста по-скъпа кафе машина на Филипс Саеко и смея да твърдя, че същото кафе не го прави толкова добре като Лидълската. Истината за безпроблемната работа на една кафе машина е минералната вода!
Chefo77 - майстор
Не е задължително да е минерална. Аз използвам филтрирана с кана на Електролукс (Брита, Аквафор, все тая) и нямам проблем с котления камък. Без значение, че на всеки месец и половина - два се промива с прахче. Виждам какво става с термоканата, когато я използваме с кана от филтърканата и когато е директно от чешмата.
sokolov.91 - майстор
Chefo77 написа:
Не е задължително да е минерална. Аз използвам филтрирана с кана на Електролукс (Брита, Аквафор, все тая) и нямам проблем с котления камък. Без значение, че на всеки месец и половина - два се промива с прахче. Виждам какво става с термоканата, когато я използваме с кана от филтърканата и когато е директно от чешмата.
Все тая. Разбрахте ме каква ми е идеята относно водата. То и минерална не е много хубаво да е, защото нали ако казанчето и е алуминиево си взаимодействало по неблагоприятен начин с минералната вода.
lyubohar - майстор
За чистене на цедките(няколко са)преди и аз си играех с игла.
Сега ги слагам в/у котлона.Изгаря всичко и после само ги почуквам и измивам.
kozl - майстор
tarlyo написа:
Кафето е о.к. Нова бразилия, черна опаковка. На мен ми допада. Каймак прави машината.
Профилактика ще и направя, дано да е само семистор. Имам специалист, който ще го смени.
tarlyo написа:
Като натисна и задържа копчето за включване на машината, помпата тръгва и изкарва цяло кафе.
Еми :? да е симистор ич нема да тръгне помпата, по-вероятно е да е от копчето и после електрониката.
Аз на моята Бриел първо поправях копчето, че се беше разглобило вътрешно и правеше същото, само като го придържаш работи помпата, а после ми се наложи да поправям и електрониката. Но моята машина е с потенциометър за нагласа на продължителност на работа на помпата и съответно късо/дълго кафе и цялата електроника е един таймер, който задейства симистора.

Тема "Кафе машина Silvercrest не ще да работи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: