Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Alpha - специалист
Значи, вратите са монтирани с отвратителни насрещници, които късат дрехи и дерат кожи.
Въпросът е откъде се купуват, и какви са тънкостите на по-добър модел насрещник, който да не стърчи на 5 мм.

Има ли?
Аз си представям нещо заоблено, но как се определя радиуса, и останалото напасване към отворите на касата?

Благодаря предварително!
Прикачен файл:
IMG_2768.jpg
IMG_2768.jpg (86.46 KиБ) Видяна 831 пъти
Последна промяна от Alpha на пет ное 27, 2020 6:06 pm, променено общо 2 пъти.
iliya_i - майстор
Сваляш, минаваш на шмиргел, ълошлайф, ножовка, пила, според това с което разполагаш и си го монтираш обратно в старите отвори.
Alpha - специалист
чет ное 26, 2020 10:11 pmiliya_i написа:
Сваляш, минаваш на шмиргел, ълошлайф, ножовка, пила, според това с което разполагаш и си го монтираш обратно в старите отвори.
Тия неща ги нямам, обаче, и не е като да съм майстор...
miliad - майстор
чет ное 26, 2020 10:19 pmAlpha написа:
чет ное 26, 2020 10:11 pmiliya_i написа:
Сваляш, минаваш на шмиргел, ълошлайф, ножовка, пила, според това с което разполагаш и си го монтираш обратно в старите отвори.
Тия неща ги нямам, обаче, и не е като да съм майстор...
В кварталната железария има. Има и насрещници. Може и да намериш такъв който да пасне на отворите и да стърчи по малко.
А може и да си купиш ножовка и пила и да подкъсиш този.
kozl - майстор
чет ное 26, 2020 10:19 pmAlpha написа:
чет ное 26, 2020 10:11 pmiliya_i написа:
Сваляш, минаваш на шмиргел, ълошлайф, ножовка, пила, според това с което разполагаш и си го монтираш обратно в старите отвори.
Тия неща ги нямам, обаче, и не е като да съм майстор...
На такъв отговор има само една логика. Потърси си майстор за такава дреболия.
Тоя насрещник нарочно стърчи, в случая повече от необходимото, щото иначе ще се отпечата езика на касата, което пък грозно.
Насрещника не е вкопан, така че съвета за избор на друг може и да има некаков ефект. За целта бележиш черта на 1 мм надстърчане от касата, сваляш този и търсиш по магазините мое би ъглов таков (нема да кине дреи, ма че е грозно) с пълно съвпадение на отворите за език и резе за заключване по височина и дълбочина.
Alpha - специалист
Мерси за отговорите, реално въпросът беше дали се продават такива огънати, така че езика да не наранява касата, и хем да не стърчи. Или поне не толкова много и остро.
miliad - майстор
пет ное 27, 2020 5:27 pmAlpha написа:
Мерси за отговорите, реално въпросът беше дали се продават такива огънати, така че езика да не наранява касата, и хем да не стърчи. Или поне не толкова много и остро.
Реално отговора е - Не. Евентуално малко по-къса пластина.

Тема "Насрещник за безфалцова интериорна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: