• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Alpha - специалист
Имам мивка от алуминий (?), върху плот с покритие от гланцово фолио, или подобно (дрска се сравнително лесно).

На снимките се вижда, че не е монтиран съвсем добре, събират се боклуци, а сигурен съм - и вода.

Искам да уплътня с този силикон: https://www.mapei.com/bg/bg/produkti-i- ... mapesil-ac
Обаче чета, че на места е препоръчително да се грундира преди това с Primer FD.

Някой с опит в това? Опасявам се да не се скапе плота. Не е като да имам опит със силиконирането.

Прикачен файл

IMG_2766.jpg
IMG_2766.jpg (80.83 KиБ) Видяна 995 пъти

Прикачен файл

IMG_2765.jpg
IMG_2765.jpg (75.16 KиБ) Видяна 995 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Как е монтирана мивката ?
(погледни отдолу)
Alpha - специалист
пет ное 27, 2020 12:03 amn_a написа:
Как е монтирана мивката ?
(погледни отдолу)

Прикачен файл

IMG_2779.jpg

Прикачен файл

IMG_2778.jpg

Прикачен файл

IMG_2777.jpg

Прикачен файл

IMG_2775.jpg
IMG_2775.jpg (104.61 KиБ) Видяна 986 пъти
kozl - майстор
Жилището под наем ли е?
Мивката не прилича на алуминиева. Предполагам е неръждаема стомана.
Ако ще ползваш ацетатния силикон на Мапей не ти трябва грунд. Трябва ти парцал и спирт да почистиш убаво преди да клепаш със силикона по футата.
И ако си мислиш, че силикона нема да фане мръснотии ще те разочаровам. След време ще стане. Постепенно но факт. И мое би на черно най-мале да личи но немам опит. Преди нема и :prayer: година пробах с полиуретанов уплътнител черен цвят в баня, но нема служба за констатации :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Начи... залепи тиксо до мивката, да маскираш плота. Отвий отдолу и я извади, напълни крайния улей с КАКЪВ ДА Е силикон, монтирай отново мивката, избърши с пръстче* излишния силикон, отлепи тиквото е е готово. Всеки силикон след някое време завъжда радости, да не ти пука. Избираш го на цвят или цена или аромат. Ккато ти иде отръки

* с ръкавичка или нахлузена найлонова торбичка
miliad - майстор
пет ное 27, 2020 3:33 pmn_a написа:
Начи... залепи тиксо до мивката, да маскираш плота. Отвий отдолу и я извади, напълни крайния улей с КАКЪВ ДА Е силикон, монтирай отново мивката, избърши с пръстче* излишния силикон, отлепи тиквото е е готово. Всеки силикон след някое време завъжда радости, да не ти пука. Избираш го на цвят или цена или аромат. Ккато ти иде отръки

* с ръкавичка или нахлузена найлонова торбичка
Хамм. Той, автора в другата си тема има нерешим проблем с насрещник на врата, ти го караш демонтаж и монтаж на мивка да прави.
Да не пипа по-добре, а?
Като гледам мивката отдолу, плота е здрав, течове няма. Мивката е монтирана с оригиналното си уплътнение, канта на плота ми се вижда подмазан с нещо. Лепило, може би!
Да цръцне силикон външно, и колкото влезе по фугите-толкова.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 27, 2020 5:09 pmmiliad написа:
...
Да не пипа по-добре, а?
...
Де'а знам... Дошъл е тук, все пак, има надежда. Некои хора са отгледани в саксия, пък като им падне риъл лайф се забавляват. Може да му харесва да сборва проблеми
Чираче - майстор
пет ное 27, 2020 3:33 pmn_a написа:
* с ръкавичка или нахлузена найлонова торбичка
Може и с друго, нахлузено на пръста :lol:
Alpha - специалист
Правилно наблюдавате. Питам, щото нямам опит със силикона, а оплескани неща не мога да търпя (затова и не съм хванал още пилата да оправя насрещниците от другата тема :-D )

Плота не се вижда да е пил вода отдолу, но като гледам как влизат трохи, и водата ще стигне до където не трябва.

Ще пробвам първо на скрито място да видя как се държи тоя силикон, и така... Важното е да знам, че не се налага да бъркам с клечка да чистя луфта под мивката. Тя е неръждавейка в крайна сметка, не знам що предположих алуминий отначало.
miliad - майстор
Даже не си и помисляй да бъркаш между плота и мивката. Там има уплътнителна лента. За това не тече.
  • 1
  • 2

Тема "Силикон между метална мивка и фолиран плот?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: