Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Bikerfield - напреднал
Здравейте,

Става въпрос за апартамент в блок, кухненски щрангове.
С молба за мнения и идеи - централният кран на студената вода, който е при щранговете (кухня), не може да се завърти напълно до максимум, при което студената вода продължава да тече по тръбата. Трябваше да се сменя няква връзка към мивката и колкото и да се завие крана, водата продължава да тече. Сменихме връзката, ама всичко стана във вода и ми се иска да си подсигуря работещ кран.
Преподлагам, че там, където е крана, се е напластила я ръжда, я някакви частици. Имате ли идеи какво може да се направи, тъй като не искам да сменям целия кран на този етап - щото трябва да се търси някой с ключ за централния кран на водата на входа, да се спира водата, да мрънкат съседите и тн...
Нямам никакви идеи кво да го правя (освен цялостна смяна, което обаче искам да избегна).
Предложения?
Предварително благодаря!
:)
radius - майстор
Може да се смени само главата, но няма как без спиране на водата в щранга.
fbr - майстор
нед дек 20, 2020 5:00 pmradius написа:
Може да се смени само главата,
+1. Приготвяш подходяща глава, издебваш спирането на водата, или ако имаш достъп до главния кран-спираш, и сменяш.
zz_stefanov - майстор
Е аз главата на моя на седми етаж я смених под налягане, защото шибърния кран в мазата не благоволи да затвори докрай. имаше леко ограничение на дебита, но си беше операция по бански под гейзера.

Убеден съм че имаш в мазето или гаража кран на вашата вертикала, спираш него и си ти.
Дано да нямаш моите проблеми. :)
Svetoslavoff1 - майстор
"...щото трябва да се търси някой с ключ за централния кран на водата на входа, да се спира водата, да мрънкат съседите и тн..."
Хора сме. Сигурен съм, че съседите ти ще проявят разбиране. Ден-два предварително съобщение на входа, че поради неотложен ремонт ще бъде спряна вода от ...до...ч. Извинения за неудобството, благодарности за разбирането и тн. :) Разбира се предварително осигуряваш ключа.
Дано се размине само със смяна на глава, както предложи радиус. Ако не...смяна на крана.
Аз лично на вилата си бърникам всичко, но за подобен случай в апартамента бих извикал човек, който с това си изкарва хляба, поне за косултация, че не се знае какво може да излезе при стара инсталация.
Antonii - майстор
Незнам как е при вас, но при нас този кран си го сменя ВиК безплатно, само си вземате нов такъв.
Това важи, ако се намира преди водомера.
krasi92 - майстор
Те крановете са няколко модела.Ако качиш снимка ще получиш по точен отговор
nikolov333 - майстор
Под налягане, нИдейте.. Има някой високи блокове с хидрофор и стават "хубави" наводнения..
iliya_i - майстор
нед дек 20, 2020 6:26 pmAntonii написа:
Незнам как е при вас, но при нас този кран си го сменя ВиК безплатно, само си вземате нов такъв.
Това важи, ако се намира преди водомера.
ВиК са до главния водомер на сградата. Щом е въпрос за отделен щранг вътре в сградата, ВиК могат, ама срещу заплащане.
zz_stefanov - майстор
нед дек 20, 2020 7:17 pmnikolov333 написа:
Под налягане, нИдейте.. Има някой високи блокове с хидрофор и стават "хубави" наводнения..
Така де рисково си е, но ако се наложи смяна под налягане се отварят да текат всичките чешми, та като се стигне до монтиране на новата глава вече налягането там е по търпимо.

Тема "кран студена вода при щранг - не спира водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: