Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,майстори.От доста години вкъщи се търкаля проектор Sony VPL HS 3 с изгоряла лампа,много стар,но много истински произведен наистина в Япония.Досвидя ми се да го изхвърля,но и оригинална лампа не ми се купуваше /580 лв./В "алито" обаче ми попадна някакво китайче за 17 долара и след малка преработка /куплунга беше различен/ успях да подкарам машината.Проблема е,че дори и при напълно затъмнена стая картината едва се вижда,а лампата си свети достатъчно ярко,дори и за китайче.При промяна на настройките,чувам в проектора да се задейства някаква явно диафрагма,която ограничава достъпа на светлина,затваря се и се отваря,при затворено положение картината почти изчезва.Някой може ли да даде идея каква е причината за толкова бледата картина и дали наистина причината е в китайската лампа,или проблема е някъде в проектора.Благодаря предварително и бъдете здрави.
ESPACE - майстор
Огледай старата и новата лампа дали нямат някаква разлика в точката на излъчване.
Проблемите,колега са два...Предходната лампа не беше оригиналната,беше присадена от съвсем друг модел.И другия по-голям проблем е , че не съм запознат с термина "точка на излъчване",ако може повече инфо,ще съм ви благодарен много!
ESPACE - майстор
Дали е на фокус имам предвид, положението на лампата стрямо рефлектора

Тема "Проектор VPL HS 3 проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: