Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

Искам да попитам, как да поправя бравата посочена на снимките. Потърсих майстор, който ми заяви цена от 200лв, а на мен ми се сториха много. Механизма работи, но се откъсна едната дръжка. Въпросът ми е, мога ли да сменя само дръжките и метала, който ги свърза... или трябва да се сменя цялата брава?

Поздрави
Прикачен файл:
597EF5E8-CBD2-4200-A1A4-7CE614B01441.jpeg
вт яну 12, 2021 6:19 pmiliya_i написа:
Можеш.

Примерно: https://bravite.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0% ... BC%D0%B0/3
Благодаря Ви!

Поръчана е, ще се опитам да я преборя сам.

Поздрави!
krasi92 - майстор
Готин ключодържател. Ако си от София или по голям град ги има по железарииге.
Леко издърпваш напред капачката, превърташ на 90 градуса. Ще се открият двете присъединителни видии. Отвиваш ги и сменяш с новата дръжка .
пон яну 18, 2021 12:10 amValsirob написа:
Леко издърпваш напред капачката, превърташ на 90 градуса. Ще се открият двете присъединителни видии. Отвиваш ги и сменяш с новата дръжка .
Аз , имам същата дръжка и при развиване на 4-те винта няма изваждане. Не видях да има други винтове , които да държат дръжката. Единствено ми прави впечатление , че езика в средата има винт. Може ли той да го държи , защото пробвах да го развия ама не стана ( изядена глава ) :?: ..
miliad - майстор
чет фев 04, 2021 7:18 pmhyonn написа:
пон яну 18, 2021 12:10 amValsirob написа:
Леко издърпваш напред капачката, превърташ на 90 градуса. Ще се открият двете присъединителни видии. Отвиваш ги и сменяш с новата дръжка .
Аз , имам същата дръжка и при развиване на 4-те винта няма изваждане. Не видях да има други винтове , които да държат дръжката. Единствено ми прави впечатление , че езика в средата има винт. Може ли той да го държи , защото пробвах да го развия ама не стана ( изядена глава ) :?: ..
Провери за винт фиксиращ дръжката към квадрата. Намира се в основата на дръжката от долната страна.
чет фев 04, 2021 7:42 pmmiliad написа:
чет фев 04, 2021 7:18 pmhyonn написа:
пон яну 18, 2021 12:10 amValsirob написа:
Леко издърпваш напред капачката, превърташ на 90 градуса. Ще се открият двете присъединителни видии. Отвиваш ги и сменяш с новата дръжка .
Аз , имам същата дръжка и при развиване на 4-те винта няма изваждане. Не видях да има други винтове , които да държат дръжката. Единствено ми прави впечатление , че езика в средата има винт. Може ли той да го държи , защото пробвах да го развия ама не стана ( изядена глава ) :?: ..
Провери за винт фиксиращ дръжката към квадрата. Намира се в основата на дръжката от долната страна.
Никъде няма винтове , които да държат дръжката . Поне аз не намирам :? :shock:
П.П.
Напънах , изхлузи се - ръждата така е хванала , че едва се махна после дори с чука трябваше да тряскам , като луд .. Общо взето елементарно , но не и когато е ръждясало :/

Тема "Счупена брава на алуминиева врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: