Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ontario - специалист
Здравейте,

машината е втора употреба, работеше си нормално, но влезе в някакъм режим и не мога да изляза от него, нито да разбера какъв е проблема.
Менюто е на руски, изпълнявам стъпка по стъпка каквото трябва, но всеки път като я включа все същото и така съм я зарязал вече от 2 месеца. Периодично я пробвам, но все същото...
Имам снимки и ще ви покажа какво се случва, а дано някой от вас има представа къде и проблема



1.Когато я пусна ми изписва това и давам OK
Прикачен файл:
2_optimized_optimized(1).jpg

2. След това иска да поставя, черната тръбичка за парата и вода, която си e на мястото така или иначе:
Прикачен файл:
3_optimized_optimized.jpg

3.Поставям съд под тръбичката за пара и вода и потвърждавам с OK

Прикачен файл:
4_optimized_optimized.jpg
Прикачен файл:
5_optimized_optimized.jpg

и след като горещата водата изтече ми дава знак да изключа от мрежата, поне аз так разбирам този знак:
Прикачен файл:
6_optimized(1).jpg


Да, но след това като пусната машината ме кара да правя всичко това отново и отнова, над 20 пъти пробвах вече :sad:
Ако някой има идея каква какво се случва , моля да пише.
Благодаря!
Junak - майстор
Какво значи "и след като горещата водата изтече" :?
naB4o - специалист
Прави ти промивка/декалк на системата. Според мен нещо е бъгнало и затова пак се пуска този режим. Имам друг модел крупс, и като приключа с тази операция, после ми става в режим на готовност. И при мен не се налага изключване от щепсела. Бутоните реагират ли, или само старт бутона?
ontario - специалист
нед яну 17, 2021 5:12 pmJunak написа:
Какво значи "и след като горещата водата изтече" :?
Здравейте!
През приставката за пара и гореща вода след подгряването започва да тече гореща вода в съд, който съм поставил - количеството е около 200мл. /вижте предпоследната снимка/ и след ми показва знака, който е на последната снимка, да изключва машината от мрежата. Това е..
Като я включа пак - целия процес, който описах започва отново и отново... :cry:
preslav - майстор
Нямам такава машина, но е много вероятно тази да следи по някакъв начин доколко е задръстена с котлен камък и да иска нова и нова промивка докато не се промие. Въоръжи се с търпение, вземи си една туба трапезна вода обработена с обратна осмоза (пише го на етикета), купи си таблетки за премахване на котления камък и извърши отново процедурата. Възможно е да се наложи да използваш няколко пъти таблетките до получаване на нужния ефект.

https://www.rantexwater.com/%D1%82%D1%8 ... 1%80%D0%B0

https://www.tetshop.bg/7575-%D0%B0%D0%B ... %80-m18284
Antonii - майстор
При всички машини (Krupps не е сред тях) на които съм правил декалциране или обезвъздушаване.
Нито една не е искала да се изключи след това, та този символ може да означава и нещо друго, например запълване на резервоара с чиста вода, че след декалцирането следва промивка.
redbox - специалист
Най-вероятно NTC температурен сензор си е заминал.

Тема "Проблем с Кафе Робот KRUPPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: