• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
batkoradko - специалист
Здравейте колеги, дълги години кафе машинката ми служеше вярно, но дойде време да се хакне. Спря да грее. От любопитство я разглобих и установих, че нагревателя не е изгорял. Има два непознати за мен чаркълъка - вероятно датчици. Единия според мен не работи, като го пробвам с мултицета, но ми трябва вещо мнение. Ще кача снимки.
Antonii - майстор
За това делонги незнам, но на саеко по нагревателя има тъмън две термозащити, които като сработят трябва да се ресетнат ръчно.
Та огледайте дали и вашите не са такива.
preslav - майстор
На студена машина и двата чаркалака трябва да ти дават верига. Този, който не дава е умрял - демонтажът е елементарен, а после с него в магазина. https://www.gloria94-bg.com/termostat-delongi-125
redbox - специалист
Така е.
И термопаста да си купи.
preslav - майстор
Термопаста не е нужна - няма какво да прегрява чак толкова.
redbox - специалист
Има нужда. Не е за прегряване. Да си купи.
batkoradko - специалист
Евала пичове, аз докато кача снимките, вие ми решихте проблема. Преслав, благодаря ти, ще пия едно кафе за твое здраве.
batkoradko - специалист
ако го сложа без тази паста, какво се случва?
preslav - майстор
вт фев 16, 2021 8:52 pmbatkoradko написа:
ако го сложа без тази паста, какво се случва?
Ако е имало паста, ще си личи, ако е нямало, няма какво да му мислиш - единственото, което може да се случи е нагревателят да изключва на малко по-висока температура. Като се има предвид, че на времето сме ползвали бързоварче за запалване на цигара т.е. температура над 300 градуса и нагреватялят не е "пуквал", не виждам какво ще му се повреди при температура 130-140 градуса. Все пак, добре би било да видиш как е било монтирано "копчето" преди - пастата си личи, мяза на паста за зъби.
batkoradko - специалист
лекинко е мазно, като възелин, но не като паста за зъби.
  • 1
  • 2

Тема "кафе машина Delongi" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: