Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
batkoradko - специалист
Колеги, проби ми водната риза на камината в най-големия студ. За съжаление завода в Разлог, чието производство е, не ми отговарят на телефоните. В сайта им я има, но не мога да я поръчам. Моята е модел ККТ-20, а те предлагат ККТ-20А., но явно има някакъв проблем. Някой да знае нещо за завода или за отстраняването на проблема с водната риза.
batkoradko - специалист
Колеги, вече съм с нова камина, но имам следното питане: Имам 50 квадрата стар ламиниран паркет и питането ми е дали мога да ги изгоря в камината без да си задръстя комина. Чувам съм, че ПДЧ задръства, но за ламинат - не знам.
krasi92 - майстор
Кои ли е горил ламинат.Ако ти се пробва сподели резултата.
mterzieva - напреднал
Здравейте, в ламинираните плоскости има слепващи вещества и полимери. Твърде е възможно по кюнците да се отложи стопилка от полимери,която много трудно после се почиства. Не ми се гадае и колко токсични може да са горивните газове при изгаряне на ламината. Може би по някое и друго парченце като подпалка е допустимо и то ако се разпалва бързо, но като основно гориво ми се вижда рисковано.
kartechar - специалист
Ламинатът за подпалка не става, но при наличието на жар гори перфектно! Изпробвано лично във Виадрус U22 с 10 секции.
batkoradko - специалист
Благодаря за мненията. За горене съм убеден, че ще гори, но да не се задръсти комина и или димоотводната тръба.
batkoradko - специалист
колеги, да питам още нещо, че питах на неподходящото място и не получих отговор. Бях на гости в Банско и се топлехеме на пелетна камина Da Vinci. Останах доволен, но на сутринта от димоотводната тръба ф80 течеше някаква смола. Нормално ли е това? Представям си какво е вътре и как се чисти. А дали не би се запалило?
mkocev - специалист
ср ное 03, 2021 2:12 pmmterzieva написа:
Здравейте, в ламинираните плоскости има слепващи вещества и полимери. Твърде е възможно по кюнците да се отложи стопилка от полимери,която много трудно после се почиства. Не ми се гадае и колко токсични може да са горивните газове при изгаряне на ламината. Може би по някое и друго парченце като подпалка е допустимо и то ако се разпалва бързо, но като основно гориво ми се вижда рисковано.
Най-добре да се гори ламинат, подходящ за подово отопление, до 40 градуса не отделя (много) вредни вещества :)
Майтапа на страна, един от ”проблемите” при горене на плоскости с лепила е, че горят по-яко от дървата и е добре да се внимава, да не свие тенекиите печката или да не почернеят и запушат мебелите и стените около нея. От един изгорен под няма да се запушат кюнците и комина. Дима от ламината може да е токсичен, но и този от дървата не е полезен.
radius - майстор
Някой да иска да му пратя старите ми гуми от колата?
krasi92 - майстор
Ако са от 2017 или по нови давай ги.

Тема "отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: