Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
chapara - майстор
Претоварване с дрехи, пусни по малко дрехи и да видим. Това не отменя чистене на филтрите.
Chefo77 - майстор
Ще използвам темата на колегата за питанка. Пералнята ни от две седмици насам започна силно да вибрира при набиране и сваляне на обороти при центрофугиране. Толкова, че през пране се налага да намествам сушилнята, която е отгоре. За четири години, на пръсти се броят случаите да се налага, и то леко коригиране - сега намирам сушилнята изместена задължително вдясно, понякога с 2 см. Нивелирана е, не се претоварва - просто изведнъж започна да вибрира. Има ли някаква логика да енещо друго, освен прецакана пружина или амортисьор?
Тя все още е гаранционна, ама ако трябва да подавам заявка, че да чакам за дефектовка, че за подмяна на част - заедно с това, че през това време сушилнята трябва да стои в хола ... май ще взема едно АЕГ, пък тази ще я оставя. Идеята е ако нещо друго мога да проверя без да я махам, да го направя - че схемата с махане на сушилнята не ме кефи :)
MamaMy - майстор
Може да е от много работи. Може да е скъсала нитовете на кръстачката, може да се е позаталачил филтъра и бавно да изпуска мръсната вода, може и амортисьор да има за смяна, може и лагери да има заминали. Може и нещо свързано с мотора да е. Викай сервиза щом е гаранционна. Ти можеш само да отвориш филтъра и до там.
Chefo77 - майстор
Малко наблюдение не е лошо :D :D
Значи - първо пералнята се мърда свободно над едното краче - или е заминала резбата, или е изгнила опората. Виждам напукана боя там, отдолу - ръжда, като нищо ще е изгнила. Филтърът е чист.
Но по-големият проблем е като започва да центрофугира ... остави, че изпразва 15 минути - като започне ... като ЗАПОЧНЕ - ЛЕЛЕ МАЛЕ, целият барабан се движи на излизане от пералнята, някакво 4D движение е. И е страшно!
Утре ще сменям ... AEG L7FOE48S
Пък гаранционната - в гаража. Да идват да си я обслужват...
MamaMy - майстор
Aeg не са това което бяха, но то какво ли е. Все пак е марка. Сравнено с Беко е класи отгоре. Може и Миле да погледнеш. Гледам, че напоследък като ми идват платки за ремонт има много еднакви Бош, Сименс, Аег, Миле, Неф. Така са се омешали, че вече не знам коя марка коя е. Поне не са съвсем китайчета. Все още някои неща се правят и в Европа.
Chefo77 - майстор
Мийле веднага ще ти отговоря защо не искам - защото първо не виждам на какво отгоре трябва да платя още толкова за читава машина (базовките не считам, че ще дадат това, което трябва да дава едно истинско Мийле) и второ - прекалената комплексарщина, която лъха от болшинството ползватели... сякаш като дадеш 3 бона за пералня, и си нещо като най-голямата работа. Това е една тъпа пералня, колко голяма работа да си??
И се надявам да е по-добра от Бекото - с ръка на сърцето казвам, че до миналата седмица нямах никаква забележка - особено последната пералня е страхотна. Едва миналата седмица се появиха вибрациите. И предишните си изработиха парите достатъчно добре.
Свърши се - поръчана, платена, ... няма път назад. :)
Но ми се струва, че доколкото се познавам, и сушилнята ще смени мястото си...
iliya_i - майстор
съб май 07, 2022 10:47 pmChefo77 написа:
Значи - първо пералнята се мърда свободно над едното краче - или е заминала резбата, или е изгнила опората. Виждам напукана боя там, отдолу - ръжда, като нищо ще е изгнила.
....
Пък гаранционната - в гаража. Да идват да си я обслужват...
Точно това е причината пералнята да "ходи" - мърдащото краче.
Не знам дали гаранцията покрива ръждата.
Опитай да го застопориш някакси.
Chefo77 - майстор
Открих причината за мърдането на крачето - скъсана заварка на шината отдолу. Но това може да е причина само за мърдането на пералнята, не за хаотичното движение на барабана. По-скоро движението на барабана е причина за късането на заварката. Пералнята е в гаража, полегнах я настрани, за да огледам. Имам достъп само отдолу обаче.
Амортисьорите изглеждат здрави външно, но целият комплекс се движи в ненормални граници. Вероятно някоя пружина е дала фира (може и ухо да е, ба ли го), защото в изправено положение барабанът също е изправен ... ако е счупена кръстачката не би ли трябвало да е поне леко накривен?
ESPACE - майстор
В изправено положение барабана трябва да се движи само в посока напред-назад в рамките на 2-3см при нормално приложена сила. Нагоре-надолу почти не трябва да мърда. Махни капака и я огледай.
Заварката вероятно не е била добра за да се скъса.
Chefo77 - майстор
Да махна капака, ама е гаранционна още - да не ревнат :D

Тема "Проблем с пералня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: