Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, един проблем ме мъчи от доста време с моята пералня "Beko". Проблемът е следния:
При стартиране на режим центрофуга, когато ускорява оборотите си, самата пералня се разтриса и дори помества. Сменил съм амортисьори и пружините, нивелирал съм я, дори съм подложил специална антивибрационна стелка, но проблема остава. Интересното е, че когато влезе в оборот всичко е ОК и проблема изчезва. Някой има ли идея от къде може да е проблема? #-o
Chefo77 - майстор
Не разпределя добре прането.
kuger - майстор
пон мар 08, 2021 9:32 pmChefo77 написа:
Не разпределя добре прането.
Или тръгва центрофугата преди да е изхвърлила пералнята всичката вода. Не е лошо да се провери помпата и филтъра.
пп: Нашата пералня, особено при по-пухкаво пране сме имали подобен случай, но тя, макар и дърта, си регулира оборотите и си намества прането. Е, понякога си блъска и тя, но и е простено, все пак е на около и над 20 год.
Junak - майстор
А празна как развърта :?
5kof - специалист
Аз бих започнал с почистване на филтъра. Така помпата ще може да изхвърли всичката вода, употребена за изплакване на прането. И след това с началното развъртане за центрофугиране дрехите би трябвало да се разхвърлят сами равномерно по стените на барабана. Пиша " разхвърлят сами". Мисля, че там е кучето, заровено. :tonqe:
Благодаря Ви за мненията.
пон мар 08, 2021 10:09 pmkuger написа:
пон мар 08, 2021 9:32 pmChefo77 написа:
Не разпределя добре прането.
Или тръгва центрофугата преди да е изхвърлила пералнята всичката вода. Не е лошо да се провери помпата и филтъра.
пп: Нашата пералня, особено при по-пухкаво пране сме имали подобен случай, но тя, макар и дърта, си регулира оборотите и си намества прането. Е, понякога си блъска и тя, но и е простено, все пак е на около и над 20 год.
Как се проверява помпата, дали е в изправност?
Junak написа:
А празна как развърта :?


Когато е празна- проблема не се проявява...
MamaMy - майстор
Имам едно АЕГ което го купих втора употреба преди 17 години. Тогава то беше поне на 10. Не знам какъв датчик има, но като започне да центрофугира, докато не се балансира не качва обороти. Върти бавно и качва една стъпка. Спира и почва в обратната посока и пак така. Имало е случаи, когато пера нещо голямо и обемисто като олекотените завивки или разни одеяла, да си намества прането по-дълго отколкото е прала. :)
krasi92 - майстор
А лагерите на какво дередже са на бекито.
ср мар 10, 2021 12:26 pmkrasi92 написа:
А лагерите на какво дередже са на бекито.
Това е хубав въпрос.....
Не се чува странен шум и има съвсем лек луфт на барабана при разклащане. Може би там се крие проблема...
Chefo77 - майстор
Не са лагерите, те се чуват при всяко положение на центрофугата и звукът не изчезва с повишаване на оборотите.
Моята прави по същия начин понякога и го отдавам точно на недобро разпределение на дрехите вътре. Някои поемат повече вода и се струпват на топка, намирам го за нормално.

Тема "Проблем с пералня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: