Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, в момента съм в преговори да закупя един апартамент, в който банята е доста мухлясала. Собственичката обясни, че последните наематели счупили вентилатора в банята и не го поправили с месеци, което довело до мухлясването на тавана и фугите на банята.

Аз съм с много лоши алергии и от мухъл получавам почти асматичен пристъп и затова в момента настоявам банята да бъде оправена преди да направим сделката. Тя обеща, че ще намери майстор да изчегърта мухъла от тавана и фугите и да боядише/обработи с някакъв препарат. Въпросът ми е дали е възможно да има мухъл и в отвора на вентилатора и евентуално във вентилационната шахта/комин. Страхувам се, че ако има, ще е достатъчно да предизвиква алергични реакции.

Сградата е тухлена от 2005 г с изолация. Апартаментът е вътрешен (както и банята, няма прозерец) и на среден етаж.
Прикачен файл:
20210305_124037_HDR.jpg
Георги767 - специалист
Ако,мислиш че на долните етажи е по-добре жестоко се лъжеш.За добра аспирация колкото въздух излезе от банята то и толкова свеж въздух трябва да влезне и от вън.Иначе обработка с препарати и пак не е гаранция.
kozl - майстор
Вентилатора счупен, но едва ли само това е причината. И без вентилатор при отваряне на врата или прозорец към фасадата при по ниски температури навън, вентилация трябва да се получи през банята. Проверява се с пламъка на запалка.
Възможно е да има теч от горната баня, както и неработещ въздуховод. Примерно някой нагоре си разширил бянята за сметка на вентилационния щранг и всите надоле остават без вентилация на баните.

Тема "Върпос за мухъл в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: