• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
чет мар 25, 2021 12:21 pmzdravcho написа:
чет мар 25, 2021 9:28 amИцо82 написа:
вт мар 23, 2021 3:45 pmpreslav написа:
Пекарната си мисли, че и е висока температурата, а това е защото си окъсил термистора.
Не е окъсен, замерих го след като го запоих.
Запои го? Беше ли запоен, или е твоя самоинициатива запояването? Аз тези които съм виждал са кербовани.
Конектора беше разпоен, даже като че беше отлепена пъпката от платката.
preslav - майстор
чет мар 25, 2021 9:28 amИцо82 написа:
вт мар 23, 2021 3:45 pmpreslav написа:
Пекарната си мисли, че и е висока температурата, а това е защото си окъсил термистора.
Не е окъсен, замерих го след като го запоих.
Давай по-подробно, какво мери, самият датчик или така както е закачен на платката? Какви стойности отчете при стайна температура и след като нагрееш примерно със сешоар? Нямаш ли с какво да направиш снимки на нещата, които си бърникал?
Ако искаш правилни отговори ще трябва да зададеш правилни въпроси.
stoian64 - специалист
вт мар 23, 2021 10:46 amИцо82 написа:
Здравейте!
Хлебопекарната ми от известно време не искаше да изпича хляба както трябва. И дойде нейното време за ремонт, тъй като малкия става на 8 месеца и моята жена иска да го захрани и с хляб. След като я отворих видях, че конектора на термистора не е добре запоен и взех поялника и го запоих и замерих с мултицета. Но като затворих хлебопекарната и я пуснах започна да бийпка без да спира и на екрана има изписани ЕЕЕ. От какво може да е тая грешка? Започнах да разкачам един по един компонентите от платката, без резултат - ЕЕЕ ...
Възможно ли е да си прегрял термистора при запояването? Аз съм изгарял термопредпазител при запояване. Успех в ремонта!
hidrazin - майстор
чет мар 25, 2021 9:32 amИцо82 написа:
... Не може всеки да разбира от всичко. Предполагам, че нянма да ти е приятно да се опиташ да оправиш нещо, от което не разбираш и някой да ти се подиграва за това, че не разбираш...
Именно, и поради това - беж към най-близкия сервиз.
Или изхождайки от евтиния и полуграмотен турски производител - беж към магазина за нова, но от читав производител.
Относно разбирането - ми за тва не пускам теми в стил как да си поправя турбореактивния мАтор на личния самолет... :lol:
:partyman:
P.S. Замерил го бил... С кво си го замерил бре, с домати, с развалени яйца, с тикви... с кво?
krasi92 - майстор
Виновни са тия у лизъло дето напускаха евтини поялници и замервачки. А да те попитам на колко ги помпиш гумите на твоя. Аз зкмните ги държа на 16 атмосфери но малко претриса при излитане. :lol: :lol: :lol:
чет мар 25, 2021 3:33 pmstoian64 написа:
вт мар 23, 2021 10:46 amИцо82 написа:
Здравейте!
Хлебопекарната ми от известно време не искаше да изпича хляба както трябва. И дойде нейното време за ремонт, тъй като малкия става на 8 месеца и моята жена иска да го захрани и с хляб. След като я отворих видях, че конектора на термистора не е добре запоен и взех поялника и го запоих и замерих с мултицета. Но като затворих хлебопекарната и я пуснах започна да бийпка без да спира и на екрана има изписани ЕЕЕ. От какво може да е тая грешка? Започнах да разкачам един по един компонентите от платката, без резултат - ЕЕЕ ...
Възможно ли е да си прегрял термистора при запояването? Аз съм изгарял термопредпазител при запояване. Успех в ремонта!
Възможно е , благодаря!
чет мар 25, 2021 2:38 pmpreslav написа:
чет мар 25, 2021 9:28 amИцо82 написа:
вт мар 23, 2021 3:45 pmpreslav написа:
Пекарната си мисли, че и е висока температурата, а това е защото си окъсил термистора.
Не е окъсен, замерих го след като го запоих.
Давай по-подробно, какво мери, самият датчик или така както е закачен на платката? Какви стойности отчете при стайна температура и след като нагрееш примерно със сешоар? Нямаш ли с какво да направиш снимки на нещата, които си бърникал?
Ако искаш правилни отговори ще трябва да зададеш правилни въпроси.
ОК, благодаря, ще актуализирам!
пет мар 26, 2021 12:17 pmkrasi92 написа:
Виновни са тия у лизъло дето напускаха евтини поялници и замервачки. А да те попитам на колко ги помпиш гумите на твоя. Аз зкмните ги държа на 16 атмосфери но малко претриса при излитане. :lol: :lol: :lol:
Поялника е смотан да, но мултицета е служебен и си работи, поне не ми е давал отклонения до сега, благодаря :)
пет мар 26, 2021 4:13 pmИцо82 написа:
чет мар 25, 2021 2:38 pmpreslav написа:
чет мар 25, 2021 9:28 amИцо82 написа:


Не е окъсен, замерих го след като го запоих.
Давай по-подробно, какво мери, самият датчик или така както е закачен на платката? Какви стойности отчете при стайна температура и след като нагрееш примерно със сешоар? Нямаш ли с какво да направиш снимки на нещата, които си бърникал?
Ако искаш правилни отговори ще трябва да зададеш правилни въпроси.
ОК, благодаря, ще актуализирам!
Днес имах време да я отворя пак и проблема идва от слаба спойка и въпреки че замерих с мултицета - явно по- силно съм натиснал щеката и е дало контакт с зумера- въобще не съм мислил, че може да е хлабава спойка. Мерси за насоките!
  • 1
  • 2

Тема "Хлебопекарна Zephyr" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: