• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте!
Хлебопекарната ми от известно време не искаше да изпича хляба както трябва. И дойде нейното време за ремонт, тъй като малкия става на 8 месеца и моята жена иска да го захрани и с хляб. След като я отворих видях, че конектора на термистора не е добре запоен и взех поялника и го запоих и замерих с мултицета. Но като затворих хлебопекарната и я пуснах започна да бийпка без да спира и на екрана има изписани ЕЕЕ. От какво може да е тая грешка? Започнах да разкачам един по един компонентите от платката, без резултат - ЕЕЕ ...
ESPACE - майстор
Започни от термистора, щом там си пипал, а преди това е работела макар и незадоволително.
preslav - майстор
Пекарната си мисли, че и е висока температурата, а това е защото си окъсил термистора.
ESPACE - майстор
вт мар 23, 2021 10:46 amИцо82 написа:
взех поялника и го запоих и замерих с мултицета.
Поне уцели ли го?

пп. Не се сдържах
krasi92 - майстор
:supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: Утепал е пекарната и после я замерил.М да и след нашата компетентна намеса уредът вече не работи.Що ли.Щото сме компетентни......И аз не се стърпях.Сории
kozl - майстор
вт мар 23, 2021 10:46 amИцо82 написа:
Здравейте!
Хлебопекарната ми от известно време не искаше да изпича хляба както трябва. И дойде нейното време за ремонт, тъй като малкия става на 8 месеца и моята жена иска да го захрани и с хляб. След като я отворих видях, че конектора на термистора не е добре запоен и взех поялника и го запоих и замерих с мултицета. Но като затворих хлебопекарната и я пуснах започна да бийпка без да спира и на екрана има изписани ЕЕЕ. От какво може да е тая грешка? Започнах да разкачам един по един компонентите от платката, без резултат - ЕЕЕ ...
Грешката мое да е от запояването или от замерването в кобинация със статично електричество :?
вт мар 23, 2021 3:45 pmpreslav написа:
Пекарната си мисли, че и е висока температурата, а това е защото си окъсил термистора.
Не е окъсен, замерих го след като го запоих.
ср мар 24, 2021 11:36 amkrasi92 написа:
:supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: Утепал е пекарната и после я замерил.М да и след нашата компетентна намеса уредът вече не работи.Що ли.Щото сме компетентни......И аз не се стърпях.Сории
Преполагам, че тук е мястото, където се иска помощ, а не хапливи и лапешки коментари. Като не можеш да се стърпяваш има и други места за изразходване на енергия. Не може всеки да разбира от всичко. Предполагам, че нянма да ти е приятно да се опиташ да оправиш нещо, от което не разбираш и някой да ти се подиграва за това, че не разбираш. Или ти от всичко разбираш...
krasi92 - майстор
За неща от които не разбирам се доверявам на хора които разбират от тях.Плащам си за ремонта както и си искам заплащане за това от което аз разбирам.И те така работи пазарната икономика.
zdravcho - специалист
чет мар 25, 2021 9:28 amИцо82 написа:
вт мар 23, 2021 3:45 pmpreslav написа:
Пекарната си мисли, че и е висока температурата, а това е защото си окъсил термистора.
Не е окъсен, замерих го след като го запоих.
Запои го? Беше ли запоен, или е твоя самоинициатива запояването? Аз тези които съм виждал са кербовани.
  • 1
  • 2

Тема "Хлебопекарна Zephyr" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: