Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Chefo77 - майстор
Сменя се лесно и не е скъпа помпата, но дамата ще търси майстор, а той няма да дойде заради сините ѝ очи. Тези 15-17 години вероятно ще са на някоя Перла, която се пуска от дъжд на вятър, помпа на съвременна натоварена пералня изкарва 5-6 години, рядко повече. В този ред на мисли, и лагерите не са нещо страшно, целият ремонт е под 50 лева, ако имаш точния човек. Моите перални винаги са били ремонтирани за някакви жълти стотинки, по спомен четки със смяна ми бяха 25 лева - нека дамата каже колко са ѝ взели.
Платката е лотария, вярно е, но лотарията е силно зависима от влажността в помещението, колебанията в мрежата и собственият кеф на компонентите. Не можеш да ме убедиш, че платка на 8-10 години е по-малко рискова от такава, но чисто нова.
И нямах предвид коя от повредите какво застрашава. Имах предвид, че това са компоненти, които са най-често дефектиращи в машините (заедно с кондензатора). И че като даде едни 200+ за мотора и след един месец дефектира друго, нещата загрубяват ценово. В края на краищата, аз само си лялям, дамата си знае джоба и сама може да прецени какво иска и какво може да си позволи.
krasi92 - майстор
На тази двигателя не опъва ремъка та да включим и един ремък в схемата.Аз бих рискувал максимум с до 40-50 лева за мотор втора употреба със същата табела.

Тема "блокирал мотор на пералня след смяна на четки?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: