• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
film - специалист
Здравейте, искам да оправя проблем с люпене на лака по предната броня. Бояджия пръсна бронята преди време и скоро след това започна да се люспи. Засега е само където се вижда. С най фината шкурка се махат люспите, но повърхността се матира. Смятам да мина всички люспи с драскотини с фина шкурка и вода и после да действам с боя и лак на спрей. Например тези с кода на моята боя. Задължително е да пръсна цялата броня нали, без значение че от другата страна е добре?
Прикачен файл:
IMG_20210410_213516.jpg

Прикачен файл

IMG_20210410_212942.jpg
kr1100 - майстор
бояджията не е подготвил основата .Набързо ти е взел парите.
lyubohar - майстор
Пластмасовите брони не се боядисват като металните.
Първо се полага основа за пластмасови детайли и после боята.
film - специалист
нед апр 11, 2021 5:57 pmkr1100 написа:
бояджията не е подготвил основата .Набързо ти е взел парите.
Да, вижда се под люспите, че бронята си е в предишния цвят. Той боядисва калника и имаше лека драскотина там, където се срещат с бронята. Трябвало е само да я мине с фина четка и това е.
Този грунд ще ми свърши работа, нали?
И като цяло това ли е процедурата - шкурене на цялата броня, грунд, две ръце
Прикачен файл:
IMG_20210411_210617.jpg
боя и лак?
lyubohar - майстор
Това е процедурата.Сваляне на цялата лошо нанесена боя.
Подготовка с грунда,шлайфане с водна шкурка и после боядисване и лак.
Ама с тези спрейчета не съм сигурен в крайния резултат.
Боята вътре е доста по рядка от тази,която се нанася с компресор и има навика да се стича.
Ако е някакво дребно детайлче поставено хоризонтално може и да се получи.
Но на такава голяма площ с вертикални елементи много съмнително.
film - специалист
Проблема е че мисля да не свалям бронята 8-[
иначе е така за спрея но би трябвало като пръскам от 20 см разстояние да не се разтича. Ще проучвам още де
lyubohar - майстор
Изпръскал съм поне 100 флакона подобни спрейове.
За сравнително дребни детайли.Почти винаги протича,ако нямаш опит.
Иначе съм боядисвал с много стар ГДР-ски компресор и пистолет.
Гъстотата на боята съм я мерил с вискозиметър.
На спрейовете е много по рядка.Трябва да се спре малко преди да потече,за да има гланц.
И е много тънък момента.Приготви си тампончета за обиране на протеклото-представлява
баличка с памук в обвивка от дамски чорап например.Леко докосваш потеклото.
Последна промяна от lyubohar на вт апр 13, 2021 2:08 pm, променено общо 1 път.
miroki - майстор
По-миналата година си боядисах двете брони, че се лющеше и лака и боята.
Едната цялата другата само част. И на двете места си е ОК.
Там където се сваля боята се ползва тази основа за пластмаса. Там където боята стои, не се слага. Но трябва да няма никакъв лак. Новият лак е прозрачен, а старият е станал леко бял и си личи много до къде е единия. А освен това винаги остава ръбче.
Първо пробвай на нещо друго, да видиш колко минавания може да направиш 2-3 (преди да текне) и да чакаш да поизсъхне за следващото.
film - специалист
вт апр 13, 2021 1:54 pmmiroki написа:
По-миналата година си боядисах двете брони, че се лющеше и лака и боята.
Едната цялата другата само част. И на двете места си е ОК.
Може ли да качиш снимка. При мен реално се люпи само където бояджията е пръскал. Не знам дали да рискувам да зачистя и пръсна само там защото не мисля че ще прелея добре цветовете. Още ме е яд че не му казах изрично да не пипа бронята :cry:
miroki - майстор
вт апр 13, 2021 3:20 pmfilm написа:
вт апр 13, 2021 1:54 pmmiroki написа:
По-миналата година си боядисах двете брони, че се лющеше и лака и боята.
Едната цялата другата само част. И на двете места си е ОК.
Може ли да качиш снимка. При мен реално се люпи само където бояджията е пръскал. Не знам дали да рискувам да зачистя и пръсна само там защото не мисля че ще прелея добре цветовете. Още ме е яд че не му казах изрично да не пипа бронята :cry:
Ето, ако ти вършат работа. От по-близо нямам. На бронята, преди нямам.
Капака е целят, мъчих се да засичам и не стана. Бронята долната част, и където са фаровете има и от стария и от новия лак и боя, десния калник е само 4 пръста отгоре до капака боядисан, другото си е старото. Там си личи преход между лаковете.
Имам забележки само по капака, понеже го мъчих много слоеве и не изчистих добре между тях. Дебелият лак прави пукнатини, за което не знаех. И не боядисвай, като мен на улицата, за това повтарях и стана дебел лак. Слънцето пече, и боята блести и не се виждат дефектите. Трябва гараж на отворени врати.

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Люспене на лак от бронята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: