Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
XpacTa - специалист
Здравейте,

Дали този проблем е от амортисьорите на пералнята или вече и лагера на барабана си е заминал? Тук съм качил клипче от центрофугата. Сега даже е по-добре, защото явно съм я поразместил като махах капака.

https://drive.google.com/file/d/15ElNad ... sp=sharing

Намерих амортисьори в няколко сайта - немски за 18 лева двата, италиански за 16,8 - ако с такъв евтин ремонт може да се вдъхне нов живот на пералнята бих се пробвал. За лагера гледах едно клипче в което режеха пластмасовия казан за да го отворят - струва ми се твърде безумно...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Щом от разместване се променя - ми вземи я нивелирай, де ;-)
лагер е следствие, не причинява
Демонстрацията на празна пералня ли е?

* за Х0 години всякакви перални, ни един амортисьор за смяна не съм виждала
XpacTa - специалист
Не - с дрехи е. Даже имаше един странен шум, но при центрофугата изчезна и затова реших че е от някой цип.

Доста се мандахерца барабана и даже се удряше преди да я разместя. Ще пробвам да я нивелирам, уж беше нивелирана, но може би е избягала.
krasi92 - майстор
Че отвори вратата и разклати нагоре надолу барабана. Ако има луфт ще го усетиш. Амортесьорите ги откачи от едната страна и ако се движат свободно ги смени. Това е. По видеото може само да се разбере че центрофугира.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт апр 13, 2021 2:10 pmXpacTa написа:
Не - с дрехи е.
Пусни я празна!
XpacTa - специалист
Опитах се да я нивелирам, но реално не се наложи да пипам крачетата въобще. Нивелирана е и не се клати. Пробвах да клатя барабана - клати се, но според мен няма луфт.

Пуснахме я празна и си звучеше идеално. Но пълна някак си трака - преди пак така започна, първо тракаше, после почна и да бумти, но явно при ваденето и връщането на място нещо се е понаместило и само трака. Ето ново клипче, ако ще помогне.
https://drive.google.com/file/d/19_-TvT ... sp=sharing
vladtod - специалист
Предполагам си я огледал ,но моята играеше кючек щото се беше скъсала ламаринката която държи амортисьора.
kuger - майстор
вт апр 13, 2021 1:57 pmn_a написа:
* за Х0 години всякакви перални, ни един амортисьор за смяна не съм виждала
Щото не снимах парчетиите от моята Зероват Оазис 1005 и нещо си като буква :-D
Все бях виждал амортисьори, ама като на нашата за сефте видях. Полирана тръба обхваната от две черупки, които от своя страна стегнати към тръбата с много яка пружинна тел. Голямо шоу беше докато ги сменя, добре, че имах дървени клинове /два зачукани един срещу друг/ да отворя пружината.
Така става, когато жената реши да пере вълнени одеяла :shock:
Сега издава същия звук, като тая на автора на темата. Не се сетих да сваля ремъка и проверя за луфт в лагерната сглобка, но варианта да е от там е голям. Все пак Зеровата е на преклонна възраст / над 20 години/ и си подритва отдавна Здравната книжка :sad:
Питащият да свали ремъка и пак провери за радиален луфт, съмнения за разбити или лагери или лагерни тела.
krasi92 - майстор
Щом барабана се клати ясна работа. За лагери е.
XpacTa - специалист
В крайна сметка миналия уикенд свалих ремъка, клатих клатих и не установих никакъв луфт на лагерите. После разкачих амортисьорите един по един и ми се стори, че единия се движи по-свободно. Поръчах два нови, смених ги и пералнята заспа.

Тема "Диагностика на пералня Whirlpool AWO/C 7540" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: