Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте! Моля за съвети! Къщата на майка ми има пристройка, малка кухничка с баня, чийто покрив е от: греди, върху тях OSB, воалит (поне така мисля, че е воалит). Това помещение не се отоплява, от него има врата към основната кухня. Върху OSB плоскости те се е появил мухъл. Какво може да се направи в случая, за да се спре образуването му. Ако се положат керемиди, дали ще има някакъв ефект? Моля, тези които могат да ми дадат съвет.
chapara - майстор
Явно няма проветряване на подпокривното пространство. Влагата кондензира на запечатаното ОСБ.
пет апр 23, 2021 5:18 pmchapara написа:
Явно няма проветряване на подпокривното пространство. Влагата кондензира на запечатаното ОСБ.
Ми има едно малко прозорче, но през зимата почти не се отваря. А дали има решение за проблема, след като изсъхне влагата, разбира се?
chapara - майстор
Отдушници на покрива. И проветрение му е МАЙКАТА. То е ясно че паропрегради няма, ма там е друга бира(бира не пия, така е лафа) :cool:
muhala - майстор
Едно малко тихо вентилаторче и го вържи с осветлението да изкарва по малко навън.
съб апр 24, 2021 10:37 pmmuhala написа:
Едно малко тихо вентилаторче и го вържи с осветлението да изкарва по малко навън.
Много благодаря!
съб апр 24, 2021 12:22 amchapara написа:
Отдушници на покрива. И проветрение му е МАЙКАТА. То е ясно че паропрегради няма, ма там е друга бира(бира не пия, така е лафа) :cool:
Благодаря Ви!
chapara - майстор
съб апр 24, 2021 10:37 pmmuhala написа:
Едно малко тихо вентилаторче и го вържи с осветлението да изкарва по малко навън.
Не е достатъчно.

Тема "Мухъл върху OSB плоскости на покрива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: