• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, възможно ли е да се смени само езика на брава с тези новите пластмасовите, които се затварят супер лесно без да има нужда много сила или да се натиска дръжката.
Само до езичето ли е или и пружината трябва да се смени? И изобщо има ли смисъл или по-добре нова брава директно?

Сегашната брава е стандартна интериорна на 10на години, не от старите соц брави. :)
iliya_i - майстор
съб май 08, 2021 11:20 amce4ko написа:
Здравейте, възможно ли е да се смени само езика на брава с тези новите пластмасовите, които се затварят супер лесно без да има нужда много сила или да се натиска дръжката.
Само до езичето ли е или и пружината трябва да се смени? И изобщо има ли смисъл или по-добре нова брава директно?

Сегашната брава е стандартна интериорна на 10на години, не от старите соц брави. :)
През последните 10 години на пазара има брави всякакви. Как да ти се отговори конкретно, без модел. А и къде смяташ да намериш подходящ език за неизвестна брава.
Питаш за брави, за около 5 - 10 лева цена.
Скъпо ли ти е, да я смениш цялата?
съб май 08, 2021 11:57 amiliya_i написа:
съб май 08, 2021 11:20 amce4ko написа:
Здравейте, възможно ли е да се смени само езика на брава с тези новите пластмасовите, които се затварят супер лесно без да има нужда много сила или да се натиска дръжката.
Само до езичето ли е или и пружината трябва да се смени? И изобщо има ли смисъл или по-добре нова брава директно?

Сегашната брава е стандартна интериорна на 10на години, не от старите соц брави. :)
През последните 10 години на пазара има брави всякакви. Как да ти се отговори конкретно, без модел. А и къде смяташ да намериш подходящ език за неизвестна брава.
Питаш за брави, за около 5 - 10 лева цена.
Скъпо ли ти е, да я смениш цялата?
Не е до парите, просто не искам да изхвърлям 5 брави в прекрасно състояние.
krasi92 - майстор
Всички ли са в прекрасно състояние но със развлен език.
kozl - майстор
съб май 08, 2021 12:25 pmce4ko написа:
съб май 08, 2021 11:57 amiliya_i написа:
съб май 08, 2021 11:20 amce4ko написа:
Здравейте, възможно ли е да се смени само езика на брава с тези новите пластмасовите, които се затварят супер лесно без да има нужда много сила или да се натиска дръжката.
Само до езичето ли е или и пружината трябва да се смени? И изобщо има ли смисъл или по-добре нова брава директно?

Сегашната брава е стандартна интериорна на 10на години, не от старите соц брави. :)
През последните 10 години на пазара има брави всякакви. Как да ти се отговори конкретно, без модел. А и къде смяташ да намериш подходящ език за неизвестна брава.
Питаш за брави, за около 5 - 10 лева цена.
Скъпо ли ти е, да я смениш цялата?
Не е до парите, просто не искам да изхвърлям 5 брави в прекрасно състояние.
Щом са в такова прекрасно състояние, що ли се затварят трудно :?
На първо време ги почисти и смажи със силиконова смазка. Като езика и насрещника са от метал малко смазка м-у тях улеснява много плъзгането.
А кое му е трудно на затварянето?
MamaMy - майстор
Аз пък даже не съм ги виждал тези с пластмасов език. Без натиск се отваряха тези с ролка.
radius - майстор
Предполагам, че се търси подобно решение
Изображение
но съм скептичен дали го има за обикновени брави.
iliya_i - майстор
съб май 08, 2021 1:37 pmradius написа:
....но съм скептичен дали го има за обикновени брави.
Изображение
radius - майстор
Супер, мен също ме вълнува проблема, че имам тук на Porta Doors едни брави, които са с много грапави езици и няма начин да ги затвориш, без да натиснеш дръжката.
kozl - майстор
Освен езиците насрещника как е?
Преди га вратите бяха фалцови и насречниците бяха огънати. Сега насрешниците повечето са от права пластина и често нямат никакво заобляне в контактната зона, ами даже са с остър ръб дето е сечена ламарината.
Със ситна пила може да се заглади ръба и плъзгането се подобрява.
Шлайфал съм и езици и съм сменял пружини на езиците и всичко това за врати със самозатварящи автомати, за да се получи затварянето.
А тези брави с пластмасовите езици тепърва сега сина ги експериментира. Аз още не съм се доредил до тях.

А дали е възможно да се подмени езика на някаква брава с метален с пластмасов език, моя отговоре "а дано ама надали".
Толкова видове брави и все разлики в конструкция и как ще съвпадне некакъв език с друг такъв?
А па на срещата ми с последните брави за интериорни брави от близките 5-6 години, ми то бравите са капсуловани - демек не са предвидени да се отварят.
Последна промяна от kozl на съб май 08, 2021 7:32 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на език на брава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: