• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте! Пиша тук за съвет - сменям дограмите, радиатори и една интериорна врата без основен ремонт. Може и корнизи да сменя, зависи колко ще излезе всичко. Идеята е фирмата с дограмите да обърнат прозорците (ще се примоля да заравнят и около вратата ако има изкъртвания, но не знам дали ще го направят) и да остане да се запълнят каквито дупки има в панела след смяната на радиаторите (дупките реално няма и да се виждат, но ще е добре да се запълнят) и отгоре само засегнатите стени да се минат с латекс, те няма и много да се виждат зад пердета са. Работата е малко, съответните стени са почти само прозорци и врати. Говоря с майстори, но като видят жена и решават, че сега им е паднало да мародерстват с цените, а аз виждам в нета как вървят по принцип нещата. Чудя се предвид, че е малко работата дали да не я свърша аз и моля за съвет, особено с какво да запълня дупките където са закачени радиаторите и дали според вас след обръщането на прозорците мога направо да мина с латекс, там и сега е латекс. Просто да закърпя положението до основен ремонт. Мерси предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 18, 2021 5:02 amMarielazz написа:
... Чудя се предвид, че е малко работата дали да не я свърша аз и моля за съвет, особено с какво да запълня дупките където са закачени радиаторите и дали според вас след обръщането на прозорците мога направо да мина с латекс, там и сега е латекс. Просто да закърпя положението до основен ремонт. Мерси предварително.
Всеки, който може да забърка кекс, може да я свърши, работата. А сигурна ли си, че тези с дограмата, ще обърнат около прозорците? Не им е практика
Да, те предлагат и обръщане на прозорците, отделно си плащам за това. С какво според Вас ще е добре да запълня дупките в панела и мога ли след обръщането на прозорците направо да боядисвам (там вече си има латекс)?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 18, 2021 9:53 amMarielazz написа:
Да, те предлагат и обръщане на прозорците, отделно си плащам за това. С какво според Вас ще е добре да запълня дупките в панела и мога ли след обръщането на прозорците направо да боядисвам (там вече си има латекс)?
Аз запълвам с гипс, но не бива, да е в досег с желязо. Бих омокрила дупка със циментово мляко и след изсъхване с гипс. Най-бързо, най-евтино, най-лесно
След като изсъхнат строителните намеси, грундирай мястото и след това латекса
[/quote]
Аз запълвам с гипс, но не бива, да е в досег с желязо. Бих омокрила дупка със циментово мляко и след изсъхване с гипс. Най-бързо, най-евтино, най-лесно
След като изсъхнат строителните намеси, грундирай мястото и след това латекса
[/quote]

А такава смес ок ли е с нея да запълвам и дупките от стария корниз? След като ги запълня пак там някъде ще се дупчи за нов корниз. Дали такава смес ще издържи нов корниз?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 18, 2021 10:28 amMarielazz написа:
А такава смес ок ли е с нея да запълвам и дупките от стария корниз? След като ги запълня пак там някъде ще се дупчи за нов корниз. Дали такава смес ще издържи нов корниз?
Това не е смес. Едното е само цимент и вода. Пълнежът е само гипс и вода.
Става. Ще издържи.
chapara - майстор
За дупките бих заложил на гипсово лепило. А вместйо корнизи и пердета, щори. :cool:
kozl - майстор
Кекса не е бръз като гипса.
Гипса докат го забъркаш и се надърви. Треба се ръботи бръзо.
За тва както Чапи писа - по-дбре гипсово лепило.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 30, 2021 7:58 amkozl написа:
Кекса не е бръз като гипса.
Гипса докат го забъркаш и се надърви. Треба се ръботи бръзо.
За тва както Чапи писа - по-дбре гипсово лепило.
Нека аз, като правеща и двете, да знам, а :razz:
  • 1
  • 2

Тема "Малка шпакловка и латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: