Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
raiderss - напреднал
Здравейте, ситуацията е следната, стената се мокри около прозореца и много малко на още 1 място (колкото педя) на стената на стаята само при силен дъжд, има външна изолация на моят 8ет., както и над мен 9ет. и под мен, въпроса ми е възможно ли е да е от вертикалната фугата на панела между последния етаж и покрива? Ремонт на покрива е направен 2019г., от входа решихме и ще платим на алпинисти да направят изолация в този участък, но от къде другаде може да става така?
Оправянето на стената ще го правя аз в реда: пръскам с препарат против мухъл, след няколко дни шкура мястото и шпакловам с готова смес на кнауф за финна шпакловка (зелен капак), грунд и латекс на цялата стена. Приемам всякакви съвети...
Прикачен файл:
20210115_132947.jpg
20210115_132947.jpg (34.41 KиБ) Видяна 1571 пъти

Прикачен файл

20210115_133001.jpg
20210115_133001.jpg (21.49 KиБ) Видяна 1571 пъти

Прикачен файл

20210109_151305.jpg
20210109_151305.jpg (93.72 KиБ) Видяна 1571 пъти
iliya_i - майстор
Като гледам снимката мисля, че теча няма нищо общо с изолацията и алпинистите.
Според мен са запушени дренажните отвори на прозореца. Това са едни отвори в долния ръб като отвориш крилото, дето трябва да отведат пропъуснатата от уплътненията вода навън.
Изображение
Jacomo - специалист
Според мен това е течът. Колегата по-горе е написал каква може да е причината.

Прикачен файл:
20210115_132947.jpg
20210115_132947.jpg (58.43 KиБ) Видяна 1485 пъти
mrsch66 - специалист
Я качи снимки как е завършен външния перваз в проблемното място към фасадата и към самата дограма.
raiderss - напреднал
пон юни 14, 2021 6:55 pmmrsch66 написа:
Я качи снимки как е завършен външния перваз в проблемното място към фасадата и към самата дограма.
Значи има някъде проблем и аз не мога да разбера къде и от какво е (само при силен и продължителен дъжд-порой), това е неотваряем прозорец, а отвън има дупки, даже махнах и капачките, тях ли по някакъв начин да чистя или на отваряемото крило да сипя вода в дупките за да излезе от тези външните?

Прикачен файл

20210614_191639_resized.jpg
20210614_191639_resized.jpg (93.03 KиБ) Видяна 1420 пъти

Прикачен файл

20210614_191552_resized.jpg
20210614_191552_resized.jpg (38.68 KиБ) Видяна 1420 пъти
mrsch66 - специалист
Проблема е в фугата перваз-фасада най вероятно перваза е наклонен към фасадата купи си битумен пълнител бял и напълни фугата не ползвай силикон защото за няма и 2 години ще изгние на слънцето и теча е пак на лице.
kozl - майстор
Щом е неотваряемо за да почистиш дренажните отвори трябва да се махне стъклопакета.
Обаче вероятно има и друг проблем с монтажа на дограмата и недобро уплътняване на стъклопакета към профила.
Така като гледам снимките отдясно са усвоени балкони. Положението на последния етаж изглежда зле. Личат стичания по стената под дограмата както и стичане на стената под общия покрив. Но ми се струва, че снимката


Изображение


е направена на дограмата вляво от усвоения балкон.
А в горните комшии няма ли течове? Като гледам снимките тяхната ситуация е по-зле. Но пък може би дограмата им по-добра :?
raiderss - напреднал
Значи съседа на 9ет. над мен ми каза, че няма теч или проблем в тази стая. Сега заради пандемията не съм се качвал, но да кажем, че му вярвам.
При мен балкона е усвоен и избит към стаята, но там няма мухъл или теч на стената или дограмата, а е еднаква, заедно я слагах.

Не разбрах къде да пълня с белия битомен пълнител? Между перваза и изолацията отдолу или перваза и дограмта отгоре?
Това ще свърши ли работа? https://bauhaus.bg/bitumen-uplatnitel-z ... tan/p/8987

Като отворих средното крило и сипах вода от шише веднага потече отвън от дупките, ако се налага ще махна стъклопакета и видя какво е положението там, но как да го уплътня въобще не ми е ясно.
kozl - майстор
С "белия пълнител" като ти гледам снимките отдолу може да пълниш по фугата м-у подпрозоречния плот (ламарината) и страничните, вертикални стени на отвора за прозореца.
Като се махне стъклопакета може би ще се изясни причината за теча. Може да има спукана заварка в ъгъла на профилите, може да е пробиван и анкериран долния профил и от там да тече към стената. Но видно е, че тече и през стъклодържачите. Явно стъклопакета не е уплътнен към профила и при страничен дъжд много от стеклата се вода влиза м-у стъклопакета и профила, вместо да се оттече към подпрозоречния плот.
Някакво подобрение може да се получи като се уплътни фугата стъклопакет/профил с полиуретанов уплътнител или със силикон за безкапачкови окачени, остъклени фасади или със силикон за авто стъкла. От последните две не знам дали има в бяло.
По значителен ефект ще има ако се свали стъклопакета и се нанесе силикона отвътре, след което се разплесква при монтажа на стъклопакета. Така силикона ще е значително по-защитен от слънцето спрямо нанасяне отвън без да се сваля стъклопакета.

Има случаи когато водата навлиза от друго място, примерно от козирка над прозореца през монтажен отвор и после се движи по профилите сато през нръби и излиза от място, което е залеч от от входа, но ми се струва, че при теб основната причина е пропуск м-у стъклопакет и профил в комбинация спукана заварка или пробит профил, а може би и запушенпдренаж.
А клоня съм спукана заварка и пробит профил, защото като водата пълни дренажната вана и не може да се поеме от дренажните отвори, за да намокри стената пътя и е или през снадките на профилите или през отвор за анкериране.

Тема "поправка на стена след мухъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: