• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lyubohar - майстор
Можеше да си спестиш парите за мотора!
Поредната прахосмукачка,която купих е ARNICA BORA .Турска.Воден филтър,хепа филтър,2400вата.
Ами смуче като бясна.Така,че все пак мощноста има значениеРазбира се и смукателната.
Ако беше европейска щеше да е на половината мощност,поради ограниченията.
За съжаление е голяма и трудна за обслужване след работа.
Но има голямо предимство-всички стоманени частички от хобито ми ги намира и с един магнит си ги
изваждам от водата. :-D
Следващата няма да е толкова голяма.
vladtod - специалист
пон юни 21, 2021 3:27 pmlyubohar написа:
..
Тука може да добавиш ,че не мирише след нея на спарено и като капнеш две капки парфюм ти е кеф като чистиш. А и "торбичката в тоалетната" след работа.
zz_stefanov - майстор
.... само, че ако забравиш да я почистиш хубаво, откриваш вътре, че е възникнал нов живот от първичния бульон. :)
dpp - специалист
пон юни 21, 2021 3:27 pmlyubohar написа:
Можеше да си спестиш парите за мотора!
Поредната прахосмукачка,която купих е ARNICA BORA .Турска.Воден филтър,хепа филтър,2400вата.
Ами смуче като бясна.Така,че все пак мощноста има значениеРазбира се и смукателната.
Отдавна ел-мощността няма значение ..на баща ми взех няква 700W Бош с 1Л контейнер.
Не мога да я отлепя от килима! А е такъв миньон, има няма 30 см е дълга и толкоз висока..
Ще карам с тая докато се предаде, ще взема пак нещо с контейнер, че е лесно за обслужване.
Воден филтър си е занимавка. Знам , че е хубаво - имам перяща, която се ползва и за обикновена с воден .
Ама ми е обемна, трудна за обслужване и голяма хамалогия..Та седи на тавана... :-D
lyubohar - майстор
"Отдавна ел-мощността няма значение".

Не съм съгласен с това.Смукателната мощност е в пряка зависимост с електрическата мощност.
Колкото и ефективна да е механиката за смучене няма как с маломощен мотор да има мощно смучене.
А иначе няма как да я забрава непочистена и да отглежда нов живот.
За съжаление в шкафа,където я прибираме стои на 90 градуса и трябва да е суха!
Беше ми омръзнало да търся и ненамирам торбички за предния Самсунг.И той взе,че скапа мотора и
въпроса се реши.
Кой е модела на този Бош?
dpp - специалист
РАзбира се , че има , но вече КПД-то на всмукателната е много, много по- добро!
Затова и в момента са по 500-700W консумирана мощност!
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със прахосмукачка Rowenta" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: