Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Junak - майстор
Здравейте,
Купих 12 пакета ламинат за предстоящ ремонт. Но се наложи да го отложа. Оставих ламината в гараж на приятел, докато дойде време за ремонта. Но при дъждовете предния месец явно е проникнала вода в гаража и долните 4 пакета, които са на пода, са се намокрили. Преместих ги върху скара, но на намокрените се разкъса опаковката и се видя, че са мухлясали доста. Мухъла е само по сглобките. Синьо-зелен. Сега го суша. Има ли начин да го спася или ще го хвърлям? Благодаря за предложенията.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 26, 2021 3:10 pmJunak написа:
...Сега го суша. Има ли начин да го спася или ще го хвърлям? ...
Хвърляш.
И то не заради мухъла, а заради раздуването
Junak - майстор
пон юли 26, 2021 3:40 pmn_a написа:
пон юли 26, 2021 3:10 pmJunak написа:
...Сега го суша. Има ли начин да го спася или ще го хвърлям? ...
Хвърляш.
И то не заради мухъла, а заради раздуването
Не се е раздул. Мерих го спрямо сухите с микромер. То ако се беше раздул нямаше да питам за спасяване :) . Не е мокър. Опаковката се е навлажнила и има мухъл само по сглобките
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 26, 2021 3:54 pmJunak написа:

Не се е раздул. Мерих го спрямо сухите с микромер. То ако се беше раздул нямаше да питам за спасяване :) . Не е мокър. Опаковката се е навлажнила и има мухъл само по сглобките
Имам UV лампа, тотално убива всякакви "покълнали" неща. Вече си мисля, че е добре да има такова във всеки дом
mrsch66 - специалист
Не става за проба опитай да закопчееш няколко сухи и мухлясали разбъркано и ще се убедиш че фугите не ти харесват.
brum - майстор
пон юли 26, 2021 5:00 pmn_a написа:
Имам UV лампа, тотално убива всякакви "покълнали" неща. Вече си мисля, че е добре да има такова във всеки дом
Всичко което можеш да светнеш директно. Ако има наслоявания не работи. Но пък озона се справя добре в такива ситуации :) .

По темата - изчисти го с каквото намериш. До чисто. Ако след това се закопчава добре що па да не го ползваш. Там ще е сухо и повече няма да тръгне.

Тема "Мухлясал ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: