Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Cos
Здравейте, аман от майстори... При ремонт в на родителите ми апартамента, майстора е пробил дупка в мивката, за да вкара маркуча на студената вода към пералнята. Как, защо и т.н. не знам, но сега трябва да им решавам проблема.
Ето снимка на въпросната глупост
Изображение

Моля за съдействие как да реша проблема, с какво да се скрие дупката, за да не минава нищо през нея, освен маркуча.

Благодаря предварително :partyman:
brick - специалист
Какво фи е отворът?
Ако е стандартен като за стоящ смесител - ето тапа:
https://www.home-max.bg/tapa-za-otvor-h ... -bateriya/

Пластмасова е с металиково покритие. Пробивате в нея отвор колкото за маркуча, разрязвате я прецизно на две през отвора (щото маркуча заради накрайниците няма да мине), слепвате половинките около маркуча с лепило за пластмаса и след ден-два като заякне лепеното, монтирате.

Ако е по-малко фи отвора, може да се разшири до нужното.
Ако е по-голям, продават се универсални тапи с всякакви размери, но обикновено са от пластмаса, която не се лепи, та може да стене с един радиален разрез и разчекване, за да обгърне маркуча.

Това е един прост вариант, има и по-сложни и съвършени :)
miliad - майстор
Слагате дозатор за препарати: сапун, веро.
Отвора обикновенно е ф 35.
Какво трябваше да направи майстора според вас? Да пробие дупка в стената, да пробие дупка в кухненския плот, да изкърти стената и да прекара нов водопровод?
Ако ще минава маркуча от там търсите подходящ размер гумен маншон за ПВЦ тръби.
yanko78 - специалист
Като гледам, явно, чистата вода е хваната от стояща на стената батерия и е закарана до пералня. Ако няма как да се хване от другаде и да се закара до пералнята, нямате друг избор. Този отвор си е стандартен и няма да го е пробил майстора. Там обикновенно стои “стоящ” смесител или както казаха преди мен, дозатора за веро/сапун.
Вариант е къртене зад смесителя, там да се навре (незнайно как) една тетка, която да захрани и пералнята.
Ако е блок и шранговете са близко, може да се хване от тях чиста вода и ако кухнята/пералнята е близко, да се пробие стената зад кухнята и да се закара вода.
Lutchezar - майстор
Повечето шкафове за мивка нямат гръб в поне горната част, а страните им са на разстояние няколко сантиметра от стената. Защо се е наложило маркучът да мине отгоре ми е странно. Според мен там е имало тапа, която майсторът е свалил. Аз не бих оставил маркуч с вода под налягане да ми се мотае между мивката и смесителя, ако искате помощ дайте повече снимков материал. Не мисля че е сложно да се направи както трябва, по скоро този който е свръзвал пералнята го прави за първи път и не е наясно.
kozl - майстор
ср юли 28, 2021 11:54 pmLutchezar написа:
ако искате помощ дайте повече снимков материал.
+1 Шкафа с мевката и смесителя, разположението на пералнята спрямо шкафа.


И аз мисля, че тоя де е свързал пералнята нищо не е пробивал, а е ползвал готов отвор, инак щеше да пробие шкафа в подходящата страница към пералнята.
А как е свързана изходящата вода от пералнята, че ако се окаже, че водата от пералнята се изхвърля в мивката..... #-o
brick - специалист
Lutchezar написа:
Защо се е наложило маркучът да мине отгоре ми е странно.
Защото е свързан към извода за стенен смесител, посредством нещо такова:

Прикачен файл

peraln.jpg
peraln.jpg (68.98 KиБ) Видяна 760 пъти
Lutchezar - майстор
Тоест това ви е схемата?
Прикачен файл:
images (14).jpeg
images (14).jpeg (7.18 KиБ) Видяна 709 пъти
, въпреки че в случая снимката да е за свързване към смесител за вана.

Тема "Дупка в мивката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: