Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
stoiand - помощник
Здравейте, оказа се че майстора ми не се е справил много добре със саморазливните замазки. На пръв поглед изглеждат добре, но с мастар си личат навсякъде неравностите. Настилката ще бъде ламинат 8мм и мисля, че ще са проблем тези отклонения. Има ли начин да се изравнят замазките, вместо да правя нови върху тези. Примерно някакъв вид шлайфане? Или преди да се направи нова, да се премахне тази? При тази височина на пода стаите ще ми дойдат с 5-10мм по високи от коридора и всеки мм ми е важен. А коридора пък немога да го вдигна повече заради входната врата.
Прикачен файл:
20210930_3.jpg
Прикачен файл:
20210930_2.jpg
Прикачен файл:
20210930_1.jpg
brum - майстор
През точно същото минах преди няколко месеца. Взех си машина за шлайфане на бетон, и с нея и лазерен нивелир минавах по-високите точки. При мен почнах с бабуна дето беше 4мм по-висока спрямо нивото в радиус от 50-60см около нея.

Схемата е следната:
1) Избира се точка която да е търсеното ниво. По принцип трябва да е най-ниската, но има ситуации в които не е тя (примерно ако има по-големи дупки не вземаш тях за нулата). В тази точка се слага лазерният нивелир.

2) В непосредствена близост до лазерният нивелир се слага машината за шлайфане на бетон. Тя представлява ъглошлайф с регулиране на оборотите и диамантен диск за шлайфане на бетон. На камбанката отпред се бележи нивото на лазера. Това е целевата височина на пода.

3) Почваш с шлайфането и шлайфаш докато нивата не стигнат до белега който е взет в точка 2. Бавно и славно се обикаля цялото помещение, като се стремиш лазера да не го местиш освен ако не се отдалечиш много от него. При мен имах 2 центъра, защото едната стена е над 10 метра. Двата центъра разбира се бяха на едно ниво :) .

Ако имаш някоя и друга по-голяма дупка почни със запълването им. Правиш едно обикаляне и с линийка мериш нивата според лазера. Бележиш дупките за попълване и почваш с тях.

И няколко съвета - не търсиш перфектно равен под. Ако има милиметър отклонение на 2 метра не е драма, а даже е повече от добре. Търсиш пропадания или бабуни които ще оставят въздушни джобове под ламината. Там при стъпване се усеща потъване на настилката. Стремиш се до входните и изходните точки на помещението (вратите) да докараш равни нива без дупки/бабуни. Там са ти най-важните места, защото най-много от там се минава. При мен на тези места имаше повдигане от по близо 5-6-7 милиметра.

И докато работиш задължително с маска. Моята машина имаше камбана която покриваше целият диск + място за включване на прахосмукачка в камбаната. Задължително с циклон, че торбичките се пълнят за норматив от праха при шлайфането. Абе приключение си е. Антифоните също са доста полезни.

Ей тук можеш да придобиеш идея за това как се случват нещата. С тази разлика, че тоя май не бележи на камбаната, а гледа къде лазера свети по пода.

Lisko - майстор
Е то тва е важното, нататък е лесната част.
stoiand - помощник
Много благодаря за подробните разяснения. Мисля че ми се изясни ситуацията :)

Тема "Поправка на саморазливна замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: