Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
moarein - специалист
вт окт 19, 2021 10:07 amшоп написа:
вт окт 19, 2021 9:48 ammoarein написа:


Гледам, че има 9мм депрон, което заедно с 10мм гипсокартон прави 20 мм изолация - поносимо стесняване.
ГК не е изолация!

Депрон 6 мм съм лепил на етажа преди над 15 год. Изолацията е нищожна и не си заслужава труда от шпакловането с мрежа и 2 ръце.

Стената въпреки шпакловаката е мека и се наранява при по-силен натиск или лек удар.
За мен номер 1 е мултипора.
Естествен, негорим и придаващ хубав микроклимат на помещението.
За мекотата на депрона знам - той и фибрана е мек, затова ще го затворя с ГК.
Мултипора не е лош - но вече няма 5см дебелина - започват от 7.5см, което ще стесни стаята с 15см, затова търся по "тънко" решение.
Lutchezar - майстор
Стаята е достатъчно голяма за по-дебела и съответно смислена изолация. Овен това имате и ТЕЦ съдейки по снимките. Има ли външна изолация, ако има каква е?
Депронът не е само мек, а е тип мека пяна, фибранът дори да приемем че е мек е и твърд.
Гипсокартонът е материал за изглаждане на криви стени и тавани и за изграждане на олекотени стени и окачени тавани. Грам изолация няма в него, а дали ще шпакловате фибран или гипсокартон е почти същото.
moarein - специалист
вт окт 19, 2021 3:28 pmLutchezar написа:
Стаята е достатъчно голяма за по-дебела и съответно смислена изолация. Овен това имате и ТЕЦ съдейки по снимките. Има ли външна изолация, ако има каква е?
Депронът не е само мек, а е тип мека пяна, фибранът дори да приемем че е мек е и твърд.
Гипсокартонът е материал за изглаждане на криви стени и тавани и за изграждане на олекотени стени и окачени тавани. Грам изолация няма в него, а дали ще шпакловате фибран или гипсокартон е почти същото.
Отвън е санирано със стиропор 5см.
ТЕЦ-а не се пуска - ще се монтира климатик.
Гипокартон искам да сложа не само заради шпакловането - на стената ще има окачени шкафове, на които ще им трябва твърда стена.
Затова е ГК. Знам, че не изолира.
Едната стена е и доста крива.

Тема "Изолация с корк" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: