Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
moarein - специалист
Здравейте,
В момента извършвам ремонт на детска стая и искам да направя вътрешна изолация.
Стените са класически соц панел.
Първоначално мислех да действам с мултипор, но се отказах, поради ред причини.
Спрял съм се на корк.
Стените са шпакловани.
Планирам да взема 4 или 5мм корк - на панели 120х60 или ролка - още умувам.
Имам няколко върпоса относно корка:
1. С какво мога да залепя корка, освен с препоръчаните лепила за корк?
2. След като залепя корка, планирам отгоре да залепя гипсокартон с теракол. Възможно ли е това да стане?

Моля, който е правил подобно нещо да сподели опит.
Предварително благодаря.
шоп - майстор
пон окт 18, 2021 9:36 ammoarein написа:
Моля, който е правил подобно нещо да сподели опит.
Едва ли има хора, които са купили корк и след това да го погребът под слой ГК :)
moarein - специалист
пон окт 18, 2021 12:06 pmшоп написа:
пон окт 18, 2021 9:36 ammoarein написа:
Моля, който е правил подобно нещо да сподели опит.
Едва ли има хора, които са купили корк и след това да го погребът под слой ГК :)
Просто не искам корка да е като финиш, тъй като цвета му не се връзва с интериора.
Боядисването му според мен няма да стане добре, шпакловане върху него - не ми се занимава.
MamaMy - майстор
Корка се слага не толкова поради изолационните си свойства колкото като визия. Ти ако ще слагаш ГК по добре сложи отдолу най-евтиния стиропор или вата които намериш. Ако пък толкова не те бъркат парите, сложи си ламперия от агар.
moarein - специалист
пон окт 18, 2021 2:22 pmMamaMy написа:
Корка се слага не толкова поради изолационните си свойства колкото като визия. Ти ако ще слагаш ГК по добре сложи отдолу най-евтиния стиропор или вата които намериш. Ако пък толкова не те бъркат парите, сложи си ламперия от агар.
Аз винаги мога да сложа фибран и да го затворя с ГК.
Така съм направил около прозореца.
Въпроса е дали 2 см фибран се развнява на 5мм корк като изолацинни стойства...
brum - майстор
На база на простата логика - 2см фибран би трябвало да са доста по-добре от 0.5см корк.

Има си параметри за конкретните изолации, та дай моделите или параметрите и после ще се видят цифрите.

Иначе за изолация корка е с сантиметри, не в милиметри. Има и по 10см. Плюса му най-вече е звукоизолацията, а не топлоизолацията. 0.5см корк е за декоративни цели по-скоро.
moarein - специалист
пон окт 18, 2021 2:37 pmbrum написа:
На база на простата логика - 2см фибран би трябвало да са доста по-добре от 0.5см корк.

Има си параметри за конкретните изолации, та дай моделите или параметрите и после ще се видят цифрите.

Иначе за изолация корка е с сантиметри, не в милиметри. Има и по 10см. Плюса му най-вече е звукоизолацията, а не топлоизолацията. 0.5см корк е за декоративни цели по-скоро.
То и по 20 мм има корк, ама е скъп. А и не искам да се стесни много стаята.
Иначе фибрана е от гладкия - зеления, който сложих около прозореца...
preslav - майстор
Лепил съм корк, но тогава нямаше гипсокартон и други. Мога да кажа, че от корка нямаше забележим ефект, напротив, насмука с влага и мухляса - голям зор беше махането му защото тогава го лепих с "прома".
Svetoslavoff1 - майстор
Коефициентите на топлопроводност на корка и фибрана са близки, като фибран или стиропор е вероятно малко по-добре(зависи с какъв корк сравняваме). Така че както те посъветваха по-горе сложи от него под ГК. Има и по 1см дебелина, за 5мм има едно подобно - депрон.
Успех!
Svetoslavoff1 - майстор
А може и да налепиш само фибран 2см с пяна за лепене и шпакловка с мрежа върху него.

Тема "Изолация с корк" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: