Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
valbg1 - напреднал
Привет,
Верижният ми (електрически) трион HiKOKI (Hitachi) CS35SB нещо се повреди.

Вчера след кратко използване започна да прави следното - в нормално хорозионтално положение не тръгва, като се изправи със шината насочена на горе - работи! Като започна да го връщам хоризонтално и пак спира. На моменти тръгва и в различни завъртяни положения, но предимно като шината сочи някъде нагоре.

Отворих го (гаранцията изтекла миналата година). Четките според мен са наред - имат повече от 10мм още, чисти, леко се движат в каналите си. Захранващият кабел не виждам да е повреден ... И до там - с моите познания не мога да видя нещо, което би го карало да се държи така.

Прилагам снимка на вътрешността му. Ще съм благодарен на всякакви идеи, насоки - какво да проверя, прегледам като евентуална причина.

Прикачен файл

IMG_20211018_151040 - Copy (1024x384).jpg
krasi92 - майстор
Голямата болест на повечето електрически бормашини и резачки е захранващият кабел. Смени първо него.
preslav - майстор
Има нещо нечисто в това Хитачи, при това не е само едно, но на първо четене лустър клема??? Опитай се да прозвъниш кабела, връзките и всичко до което имаш достъп, чак до четките.
MamaMy - майстор
Залагам на кабела и то в областта съвсем близко до машината. :)
iliya_i - майстор
пон окт 18, 2021 8:34 pmMamaMy написа:
Залагам на кабела и то в областта съвсем близко до машината. :)
Той целия кабел е 30 см. При това по инструкция трябва да се пречупи 3 пъти за да мине през закачалките под ръкохватката.
MamaMy - майстор
Знам! Имам такава Долмар което си е Макита. :wink:
valbg1 - напреднал
Излязох три дни в отпуск, а триона остана на работата ми. В петък ще проверя всички кабели ... дано пък това да е.
valbg1 - напреднал
Кабелът, външният беше ! Смених го направо с нов.

Тема "Верижен трион HiKOKI (Hitachi) CS35SB проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: