Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте форум!

Аз съм млад и не разбирам много от строителство но се захванах да съборя една (не носеща) тухлена стена. Естествено след събарянето се появиха малко проблеми, не бях обърнал внимание че двете стаи които разделя стената са на различни нива (едната стая е с 5-6 сантима по-висока от другата и има осезаема разликa от едната страна там където беше вратата нямаше видима разлика в нивата.)

Та въпроса ми е как най-удачно да изравня двете нива (като имате в предвид, че двете стаи по отдлено си имат стар паркет паркет.)

Вариантите са да махна паркета, или да слагам върху паркета нов. Но как да изравня нивата?


Прикачил съм снимки

Мерси за съветите предварително! :?: :?:

Прикачен файл

255860038_594522161601870_1436080324027260451_n.jpg

Прикачен файл

254956020_186382840261224_5392063120490776305_n.jpg
gruio - специалист
Сложи един нивел на тоя преход. Но го изравни и премери колко е разликата да се вижда на снимката, тоест там където е по-ниско подложи да стане на нивел.
chapara - майстор
Така или иначе, това е много често срещано явление,за ваше успокоение. Така или иначе ще има денивелационна лайсна, ще Ви предложа да имате денивелационна дъска, която с ширината на зида ще убере плавно денивелацията, с която след две седмици ще свикнете. Това е най ефтиния и безболезен начин, иначе филма е апокалиптичен! За свикването съм убеден!

Тема "Моля за идеи, напътствия как да изравня пода на две стаи (които вече са една обща стая)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: