Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

Имам малко нужда от помощ. Искам да сменя уплътнението на крилото на дограмата ми, но не съм сигурен как да го извадя. Става въпрос за уплътнението, оградено в червено на снимката:
Изображение

Та имам следните въпроси:
1. Основата му, изглежда, е твърда и когато го дръпна по-силно се къса, но не излиза от канала, в който е сложен
2. Разбира се, как да сложа новот уплътнение?
3. Откъде да закупя такова уплътнение? Виждам, че такова уплътнение се продава на ролки от по 160 или 200 метра. Цената е само 30 лева, но нямам какво да правя останалите 100-150 метра и не бих искал да замърсявам природата, изхвърляйки го или пък да го държа в мазето без цел.

Благодаря
vpavlov - помощник
ср дек 08, 2021 4:12 pmflyzepp написа:
Здравейте,

Имам малко нужда от помощ. Искам да сменя уплътнението на крилото на дограмата ми, но не съм сигурен как да го извадя. Става въпрос за уплътнението, оградено в червено на снимката:
Изображение

Та имам следните въпроси:
1. Основата му, изглежда, е твърда и когато го дръпна по-силно се къса, но не излиза от канала, в който е сложен
2. Разбира се, как да сложа новот уплътнение?
3. Откъде да закупя такова уплътнение? Виждам, че такова уплътнение се продава на ролки от по 160 или 200 метра. Цената е само 30 лева, но нямам какво да правя останалите 100-150 метра и не бих искал да замърсявам природата, изхвърляйки го или пък да го държа в мазето без цел.

Благодаря
Аз поне не виждам снимката, това уплътнение на крилото с твърдата основа се нарича „балонче” и без да се разглоби крилото трудно ще го извадиш.Да кажем че успееш, още по-трудно ще сложиш новото.
ESPACE - майстор
Ето му снимката
Прикачен файл:
ZNbtA7Wc.jpeg
ZNbtA7Wc.jpeg (72.63 KиБ) Видяна 512 пъти
miliad - майстор
Разглобява се крилото ако е правено с механична сглобка. Ако е с ъглонабивна сглобка, единствения вариант е да се разчекне канала в края с клещи и после да се възстанови пак.
Купуваш от фирма произвеждаща прозорци, или подаряваш остатъка на такава.

Тема "Смяна на уплътнението на алуминиева дограма Е45" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: