Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ckj
Здравейте,

От няколко дена се опитвам да спра сълзенето от смесителя при чучура (голямата гайка в средата):

Изображение

Сменях уплътнения и продължава да си сълзи при по силно налягане. Ако някой се сблъсквал с подобен проблем нека да сподели мнение.

Поздрави,
Hoвoceлckи - майстор
Цедката на чучура чиста лие?
kozl - майстор
нед дек 12, 2021 6:34 amHoвoceлckи написа:
Цедката на чучура чиста ли е?
Дано да е в това проблема. Може да се почисти или продават се отделно, като по спомени в магазините се нарича аератор. За препоръчване е ако се купува нов да се сравнява със стария.
В общото помещение на сградата има такъв смесител с керамични глави от преди 20 г. Един път съм му сменял главите. Преди няколко години му смених чучура. Стария се проби точно при уплътненията и започна да шурти от гайката. Обаче новият чучур е с по-малък диаметър от стария и уплътняването не се получи. Не намерих по-дебели О пръстени и надянах по три в улей. Пак прокапваше от гайката и махнах аератора. Сега не капе без аератор и така се ползва, но ако това бе у нас щях да сменя смесителя.
ckj
Благодаря ви за отговорите, Цедката беше чиста, но при тоталното и премахване теча намалява до незначителен. Според мен вече е износена самата батерия и отива към смяна. Вероятно няма да купя на същия производител.
iliya_i - майстор
ср дек 15, 2021 12:14 pmckj написа:
Според мен вече е износена самата батерия и отива към смяна. Вероятно няма да купя на същия производител.
Според мен проблема не е в производителя или модела. Решението е, да се отучите от навика, да мандахерцате чучура наляво и надясно без нужда.
Моята жена я отучих като ги стегнах така, че да не може да ги мръдне. Сега вече даже и не посяга.
sian - специалист
Аз навсякъде съм сложил гъвкави чучури. Страшно практични са. Всички жени на който съм го сложил са доволни.
lyubohar - майстор
Няма как,ако имаме 2 корита на мивката да не се върти чучура.Някакви по дебели "О"пръстени ще решат проблема.
MamaMy - майстор
ср дек 15, 2021 2:49 pmsian написа:
Аз навсякъде съм сложил гъвкави чучури. Страшно практични са. Всички жени на който съм го сложил са доволни.
Странно! :? И при мен е така, но с твърд чучур. Явно за всяко нещо си трябва майстор. :-D

ПП На чучура има канал в който има една телена зегерка. Тя държи гайката. За уплътняване има гумен пръстен между две метални шайби. Шайбите служат да може да се върти чучура без да се набира пръстена, а със стягане на гайката двете шайби го притискат. Той съответно се раздува на страни и уплътнява. Там се смазва със свинска мас или грес за хранителни цели.

Тема "Спиране на теч от смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: