Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Преди няколко месеца ми монтираха врата, но на брвата ми сложиха 3 вместо 6 винта. Вероятно три са достатъчни, но в момемта имам проблем, че винтовете излизат и бравата ми просто не работи. Какво е най-добре да направя? Да намеря дюбели за дърво или друг вариант? Както бихте ми препоръчали?
Последна промяна от karlsonx на пон дек 13, 2021 4:25 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не виждам картинката, но кибритени клечки, клечки за зъби в отвора и се навива през тях
Lutchezar - майстор
Като начало напълни дупките с парченца клечки за зъби или кибритена клечки и завий винтовете. После търси други.
Опса, писали сме заедно.
Оправи си картинката, вижда се само с цъкане на иконката
krasi92 - майстор
Ползвай другите три отвора и там навии винтове.Попаднал си на кофти монтажници.
Vlad76 - специалист
По принцип трябвало да сложат два проходни

болта
Прикачен файл:
gerdano_krepeji_na_dryjki_za_vrati_193.jpg
gerdano_krepeji_na_dryjki_za_vrati_193.jpg (52.46 KиБ) Видяна 853 пъти

Освен това отдолу на дръжката има едно болтче за захващане към четеристена
kozl - майстор
пон дек 13, 2021 12:10 pmVlad76 написа:
По принцип трябвало да сложат два проходни

болтаgerdano_krepeji_na_dryjki_za_vrati_193.jpg


Освен това отдолу на дръжката има едно болтче за захващане към четеристена
Ако бравата има отвори за такива.
Като се стегнат болчетата към дръжките и от двете страни се игнорира доста от усилието в розетките на дръжките.

Прикачен файл:
Дръжка.jpg

И препоръчително е квадрата за бравата да е с шлицове. Може би с напречни щлицове е най-подходящо :roll:


Прикачен файл:
квадрат с напречни шлицове.jpg
квадрат с напречни шлицове.jpg (2.5 KиБ) Видяна 829 пъти

Шлицовете трябва да са към болта в дръжката. Тези болтове се въртят или с шестограм или с Торх.
radius - майстор
Когато го правите за себе си, се монтира всичко и винтовете за дърво и проходните и квадрата се стяга :
Прикачен файл:
b.jpg
b.jpg (63.07 KиБ) Видяна 803 пъти
zz_stefanov - майстор
Монтажниците изобщо не слагат проходи втулки, дори и да ги има в комплекта на дръжките. А и бравата трябва да има съответните отвори за тях.
brum - майстор
И при мен няма отвори за проходните винтове. Евростил са тези дето са правили вратите и бравите. Винтовете дето монтажника сложил са дълги, подпрели са в бравата, превъртяли и държаха на магия. Някой от тях бяха завивани под ъгъл. Предполагам такава им е практиката за да не подпира в метала на бравата. Добре, че квадрата беше със шлиц и държеше дръжките.

Та това което направих е, че смених винтовете с едни къси и дебели. И щото са дебели хванаха в отвора в който старите винтове превъртаха.
joro_kem - специалист
пон дек 13, 2021 11:07 amkarlsonx написа:
Преди няколко месеца ми монтираха врата, но на брвата ми сложиха 3 вместо 6 винта. Вероятно три са достатъчни, но в момемта имам проблем, че винтовете излизат и бравата ми просто не работи. Какво е най-добре да направя? Да намеря дюбели за дърво или друг вариант? Както бихте ми препоръчали?
демонтираш дръжката, пробиваш нови отвори с фрезенк за винтовете в металния корпус, завинтваш нови винтове в новите отвори и по този начин избягваш повредените стари отвори на крилото.

Тема "Как да оравя брава с разбити винтове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: